China Mobile a Facebook ve společném projektu na vybudování podmořského kabelu 2Africa

2Africa cable

Facebook oznámil, že se připojil k podniku na vybudování největšího podmořského kabelu podle kapacity v Africe.

Projekt 2Africa je součástí společného podniku China Mobile International, Facebook, MTN GlobalConnect, Orange, stc, Telecom Egypt, Vodafone a West Indian Ocean Cable Company (WIOCC).

2Afrika bude jedním z největších podmořských kabelů na světě spojujícím západní a východní Afriku a spojí kolem 23 zemí, počínaje Spojeným královstvím a Španělskem konče.

V zemích, kde 2Africa bude, získají poskytovatelé služeb kapacitu v datových centrech nezávislých na dopravci a budou mít přístup ke kabelovým stanicím.

Projekt také vytvoří nový kříž spojující Rudé moře a Středozemní moře. To zahrnuje pozemní kabel mezi Suezským průplavem, Ras Gharebem do Port Said a nový podmořský kabel mezi Ras Gharebem a Suezem.

Kabel postaví Alcatel Submarine Network a měl by být uveden do provozu v roce 2023/4.

Kabel 2Africa o délce 37 000 km bude obsahovat přibližně 21 přistávacích bodů v 16 afrických zemích a nese třikrát celkovou kapacitu sítě všech podmořských kabelů, které v současné době slouží kontinentu.

„Po dokončení bude tato nová trasa poskytovat tolik potřebnou internetovou kapacitu, redundanci a spolehlivost v celé Africe; doplní rychle rostoucí poptávku po kapacitách na Středním východě a podpoří další růst 4G, 5G a širokopásmový přístup pro stovky milionů lidí,“ uvedl Facebook ve svém prohlášení.

„Stejně jako všechny naše investice se 2Africa dokončuje v rámci našeho úsilí o otevřený a inkluzivní internetový ekosystém, který je životně důležitou součástí digitálního ekonomického růstu kontinentu.”

Jessica Gu, ředitelka a CTO společnosti China Mobile International dodala: „Uvedení 2Africa nám umožní nabízet našim zákazníkům bezproblémové spojení mezi Afrikou a Evropou, spolu s našimi kabelovými zdroji SEA-ME-WE 5 a AAE-1, abychom se dále rozšířili do Asie, která je důležitým milníkem naší globální strategie rozvoje. Maximální kapacita a rychlejší přenos nám umožňují uspokojit potřeby afrických národů dnes i v budoucnosti, což odráží náš pevný závazek budovat globální digitální život.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

3 Thoughts to “China Mobile a Facebook ve společném projektu na vybudování podmořského kabelu 2Africa”

  1. […] 2Africa byl oznámen v loňském roce jako kabel, který by měl začít ve Velké Británii, vést na jih podél západní Afriky, než se smyčkou vrátí zpět na druhou stranu obrovského kontinentu. Bude procházet Suezským průplavem, přes Blízký východ a Středomoří, než konečně přistane ve Španělsku. […]

  2. […] 2Africa byl oznámen v loňském roce jako kabel, který by měl začít ve Velké Británii, vést na jih podél západní Afriky, než se smyčkou vrátí zpět na druhou stranu obrovského kontinentu. Bude procházet Suezským průplavem, přes Blízký východ a Středomoří, než konečně přistane ve Španělsku. […]

  3. […] 2Africa byl oznámen v loňském roce jako kabel, který by měl začít ve Velké Británii, vést na jih podél západní Afriky, než se smyčkou vrátí zpět na druhou stranu obrovského kontinentu. Bude procházet Suezským průplavem, přes Blízký východ a Středomoří, než konečně přistane ve Španělsku. […]

Leave a Comment