China Mobile a Facebook ve společném projektu na vybudování podmořského kabelu 2Africa

2Africa cable

Facebook oznámil, že se připojil k podniku na vybudování největšího podmořského kabelu podle kapacity v Africe.

Projekt 2Africa je součástí společného podniku China Mobile International, Facebook, MTN GlobalConnect, Orange, stc, Telecom Egypt, Vodafone a West Indian Ocean Cable Company (WIOCC).

2Afrika bude jedním z největších podmořských kabelů na světě spojujícím západní a východní Afriku a spojí kolem 23 zemí, počínaje Spojeným královstvím a Španělskem konče.

V zemích, kde 2Africa bude, získají poskytovatelé služeb kapacitu v datových centrech nezávislých na dopravci a budou mít přístup ke kabelovým stanicím.

Projekt také vytvoří nový kříž spojující Rudé moře a Středozemní moře. To zahrnuje pozemní kabel mezi Suezským průplavem, Ras Gharebem do Port Said a nový podmořský kabel mezi Ras Gharebem a Suezem.

Kabel postaví Alcatel Submarine Network a měl by být uveden do provozu v roce 2023/4.

Kabel 2Africa o délce 37 000 km bude obsahovat přibližně 21 přistávacích bodů v 16 afrických zemích a nese třikrát celkovou kapacitu sítě všech podmořských kabelů, které v současné době slouží kontinentu.

„Po dokončení bude tato nová trasa poskytovat tolik potřebnou internetovou kapacitu, redundanci a spolehlivost v celé Africe; doplní rychle rostoucí poptávku po kapacitách na Středním východě a podpoří další růst 4G, 5G a širokopásmový přístup pro stovky milionů lidí,“ uvedl Facebook ve svém prohlášení.

„Stejně jako všechny naše investice se 2Africa dokončuje v rámci našeho úsilí o otevřený a inkluzivní internetový ekosystém, který je životně důležitou součástí digitálního ekonomického růstu kontinentu.”

Jessica Gu, ředitelka a CTO společnosti China Mobile International dodala: „Uvedení 2Africa nám umožní nabízet našim zákazníkům bezproblémové spojení mezi Afrikou a Evropou, spolu s našimi kabelovými zdroji SEA-ME-WE 5 a AAE-1, abychom se dále rozšířili do Asie, která je důležitým milníkem naší globální strategie rozvoje. Maximální kapacita a rychlejší přenos nám umožňují uspokojit potřeby afrických národů dnes i v budoucnosti, což odráží náš pevný závazek budovat globální digitální život.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment