Facebook a telco partneři rozšiřují kabelový systém 2Africa

2Africa sea cable

Facebook plánuje přidat další čtyři pobočky do obrovského plánovaného podmořského kabelu spojujícího Evropu, Střední východ a Afriku.

Kabel 2Africa o délce 37 000 km je vyvíjen prostřednictvím konsorcia, které zahrnuje China Mobile International, MTN GlobalConnect, Orange, STC, Telecom Egypt, Vodafone a West Indian Ocean Cable Company.

2Africa byl oznámen v loňském roce jako kabel, který by měl začít ve Velké Británii, vést na jih podél západní Afriky, než se smyčkou vrátí zpět na druhou stranu obrovského kontinentu. Bude procházet Suezským průplavem, přes Blízký východ a Středomoří, než konečně přistane ve Španělsku.

Po cestě propojí 23 zemí, včetně Angoly, Džibuti, Egypta, Francie, Itálie, Nigérie a Saúdské Arábie.

Od té doby přidalo konsorcium Kanárské ostrovy. Nyní, s nejnovějším přírůstkem, kabel propojí také ostrovní země Seychely a Komory v Indickém oceánu, stejně jako Angolu a přidá další připojení k Nigérii.

Celkem bude mít kabel 35 odboček v 26 zemích.

“Významné investice Facebooku do společnosti 2Africa navazují na několik dalších investic, které jsme na tomto kontinentu provedli, včetně investic do infrastruktury v Jižní Africe, Ugandě, Nigérii a Demokratické republice Kongo,” uvedl Facebook v prohlášení.

Alcatel Submarine Network buduje kabel, který by měl být spuštěn koncem roku 2023.

Facebook uvedl, že většina průzkumů podmořských tras je dokončena a nasazení Egypta a Středozemního moře je téměř dokončeno.

Ačkoli jsou Facebook a China Mobile partnery tohoto projektu, čínské telco tento týden vypadlo pod tlakem amerických regulačních orgánů z kabelového projektu USA a Filipín, který také zahrnoval společnost sociálních médií.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: 2Africa Consortium

@RadekVyskovsky

Související články

3 Thoughts to “Facebook a telco partneři rozšiřují kabelový systém 2Africa”

  1. […] je přistávací bod pro podmořské kabely Africa-1 a 2Africa. První z nich má být spuštěn v roce 2023 a druhý má být online v roce […]

  2. […] je přistávací bod pro podmořské kabely Africa-1 a 2Africa. První z nich má být spuštěn v roce 2023 a druhý má být online v roce […]

  3. […] je přistávací bod pro podmořské kabely Africa-1 a 2Africa. První z nich má být spuštěn v roce 2023 a druhý má být online v roce […]

Leave a Comment