NEC otevírá dvě datová centra v japonských městech Kanagawa a Kóbe

NEC otevírá dvě datová centra v japonských městech Kanagawa a Kóbe

Společnost NEC uvedla do provozu dvě nová datová centra ve svých kampusech v japonských městech Kanagawa a Kóbe.

„V reakci na nedávný nárůst poptávky po datových centrech otevřela společnost NEC „NEC Kanagawa Data Center Phase 2 Building“ a „NEC Kobe Data Center Phase III Building“ jako zelená datová centra, která využívají 100% obnovitelnou energii,“ oznámila společnost. „Kromě toho jsme realizovali design, který dokáže zvládnout vysoké odpadní teplo generované vysoce integrovanými počítači, jako jsou servery GPU, které se s pokrokem a rozšířením umělé inteligence zvyšují.“

Společnost poprvé oznámila plány na tyto dvě budovy v září 2022. Kanagawa měla být původně uvedena na trh v druhé polovině roku 2023.

Obě zařízení zvládnou hustotu vyšší než 20 kW na stojan.

Obě zařízení využívají kombinaci vlastní vyrobené elektřiny ze solárních zdrojů, certifikátu zelené energie a nefosilního certifikátu se sledováním. Budovy pracují s PUE 1,16.

Podle své stránky o cloudových řešeních provozuje společnost NEC tři hlavní cloudová datová centra; jeden v Kóbe západně od Ósaky, další v Kanagawě jižně od Tokia a jeden v oblasti Inzai na východě Tokia, který bylo dokončeno v roce 2022.

Fáze 2 v Kóbe byla oznámena v roce 2018 spolu s lokalitou v Nagoji.

Kromě tří cloudových zařízení a datového centra v Nagoji má společnost také menší datová centra v prefektuře Ehime na ostrově Šikoku; Fukuoka na ostrově Kjúšú; Sapporo na ostrově Hokkaidó; Hirošima; Tokio; a prefektura Kanagawa (ale oddělená od cloudového zařízení Kanagawa) ve městech Kawasaki, Jokohama a východní Japonsko.

Společnost NEC má také společný podnik pro datová centra s místním systémovým integrátorem SCSK, který je součástí konglomerátu Sumitomo Corporation. SCSK provozuje 10 datových center v Japonsku o celkové rozloze 95 000 metrů čtverečních prostřednictvím své dceřiné společnosti netXDC.

Společnost údajně zvažuje možný prodej aktiv svých datových center.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: NEC

Související články

Leave a Comment