Bahrajnské datové centrum společnosti Batelco je nyní 100% poháněno solární energií

Beyon Group datacenter

Telekomunikační jednotka skupiny Beyon, Batelco, říká, že jedno z jejích zařízení se stalo prvním bahrajnským datovým centrem se 100 procenty zelené energie.

Společnost oznámila dokončení druhé fáze solárního parku společnosti v Beyon Data Oasis v Hamale. Datové centrum je zcela napájeno energií generovanou z parku.

Shaikh Abdulla, předseda Beyon, řekl: „Naše úsilí o udržitelnost a produkci čisté energie pokračuje a od spuštění první fáze solárního parku v listopadu 2021 jsme udělali velký pokrok. Dnes s potěšením oznamujeme dokončení druhá fáze projektu.”

Bahrajnská královská výsost princ Salman bin Hamad Al Khalifa se na konferenci United National Climate Change Conference v roce 2021 zavázal k nulové uhlíkové neutralitě do roku 2060. Po dokončení druhé fáze bude solární park generovat přibližně 3,6 GWh ročně, což společnosti ušetří přibližně 2 000 tun uhlíku a BD105 000 (280 000 $). Po dokončení třetí a poslední fáze projektu Beyon Data Oasis budou solární panely vyrábět celkem 6 GWh ročně.

Projekt Data Oasis byl oznámen začátkem měsíce. Nové datové centrum bude postaveno na ploše 140 000 m2. Informace o přesné poloze a kapacitě zařízení nebyly sdíleny, ale bude připojen ke kabelům SEA-ME-WE 6 a Al Khaleej, z nichž druhý bude plně ve vlastnictví společnosti.

Batelco provozuje Tier III certifikované datové centrum také v Hamale, které nabízí 2,75 MW a kapacitu pro 250 racků. Toto zařízení bylo spuštěno v roce 2021.

Společnost má další kolokační zařízení v Manámě. Manama je také domovem datového centra Gateway Gulf DC, které splňuje standardy Tier IV a funguje jako Internet Exchange Point.

STC v únoru 2023 oznámila, že společnost přistane s kabelem 2Africa v Bahrajnu. Kabelová přistávací stanice a umístění v zemi nebyly sdíleny.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

One Thought to “Bahrajnské datové centrum společnosti Batelco je nyní 100% poháněno solární energií”

  1. […] že zařízení s 300 racky bude otevřeno 15. srpna. První fáze nabídne 5 MW, přičemž datové centrum bude škálovatelné až na 15 […]

Leave a Comment