Navégalo otevře datové centrum v San José v Kostarice

Navégalo Costa Rica Data Center (NCR1)

Latinskoamerická společnost pro datová centra Navégalo má brzy spustit nové zařízení v Kostarice.

Společnost  uvedla, že zařízení s 300 racky bude otevřeno 15. srpna. První fáze nabídne 5 MW, přičemž datové centrum bude škálovatelné až na 15 MW.

Cesar Sanabria, manažer obchodního rozvoje společnosti Navégalo, řekl: “Klienti si užijí vysoce propojené prostředí, které jim umožní prosperovat v digitálním prostředí, ať už jde o přístup ke cloudovým službám, spolupráci s globálními partnery nebo poskytování obsahu koncovým uživatelům.”

Nové zařízení je ANSI/TIA-942 Rated 3 a certifikace Uptime Tier III se očekává koncem tohoto roku.

Společnost Navégalo byla založena v roce 2002 a nabízí hosting, domény, VoIP, kybernetickou bezpečnost a kolokační služby. Do roku 2019, známá jako Grupo GMS, společnost již dříve získala Rack Lodge, Boomerang Wireless, Othos Telecom a Block DDoS.

Kromě dvou zařízení v San José je Navégalo přítomno v Miami na Floridě (přes Equinix & Digital Realty); Guatemala City, Guatemala; San Salvador, Salvador; Managua, Nikaragua; Tegucigalpa, Honduras; a Balboa, Panama.

Kostarika má malý trh datových center, kde jsou místní hráči, jako jsou ADN, Codisa, Serverslodge, CRServers a Racknation. Layer 9 nedávno uvedla, že zkoumá potenciální rozvoj kampusu v Kostarice na příkaz hyperscale klienta.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment