Apple oznamuje Mac Pro montovatelný do racku

Apple rack-mountable Mac Pro

Apple na své akci WWDC23 oznámil nový Mac Pro s vlastním Arm chipem. Je to první aktualizace řady Mac Pro za čtyři roky, nový systém bude možné namontovat do racku.

Systém obsahuje vlastní čip M2 Ultra společnosti Apple, o kterém společnost tvrdí, že je o 40 procent rychlejší než M1 Ultra. M2 Ultra nabízí šířku pásma systémové paměti 800 GB/s a lze jej nakonfigurovat se 192 GB unifikované paměti. Utra jsou dvě matrice M2 Max propojené pomocí UltraFusion, obalové technologie vytvořené na zakázku společnosti Apple.

Má také osm portů Thunderbolt, šest slotů PCIe Gen 4 a dva 10GB ethernetové porty. Lze jej nakonfigurovat až s 76jádrovým GPU.

„Vstupní“ Mac Pro stojí 6 999 dolarů, ale když Apple představil verzi svého starého Macu Pro pro montáž do racku, přidal k ceně dalších 500 dolarů.

V roce 2002 měl Apple svůj vlastní podnik se servery, Xserve, ale v roce 2011 byl ukončen poté, co se mu nepodařilo získat významný podíl na trhu.

Od té doby vyrostly společnosti jako MacStadium, které nabízejí přístup k zakázkovým datovým centrům naplněným počítači Mac pro vývojáře, kteří chtějí testovat kód Mac a iOS.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment