Petalit – odpovědi na otázky v anketě Trendy v oblasti datových center 2.díl

DATACENTER NETWORK NEWS

petalit-logosmNa otázky v anketě Trendy v oblasti datových center nám odpověděl…

Petr Macháček, jednatel, Petalit

1.     Jaké hlavní trendy můžeme v oblasti datových center očekávat v roce 2016?

Rok 2016 by měl být zlomový v nasazování inteligentních a speciálních technologií, které zvýší dostupnost služeb a hlavně jejich bezpečnost. V roce 2015 byl také dokončen komplexní evropský standard EN50600 zahrnující design datových center, který by měl pomoci při výběru jednotlivých technologický celků.

2.     Co bývá pro zákazníky nejdůležitější při výběru služeb datových center?

Poslední dobou se začíná měnit trend kdy zákazníka nezajímá jen cena služeb, ale velmi důležitá je dostupnost jednotlivých služeb a také bezpečnost. Naše společnost může takovým zákazníkům nabídnout technologie pro infrastrukturu datových center, které splňují nejpřísnější standardy a flexibilitu na rychle se měnící požadavky. 

3.     Které služby DC se nejčastěji na Českém trhu prodávají a nabízejí?

Zde bych to spíše obrátil z našeho pohledu. Jaké služby potřebují taková datová centra? Ze získaných zkušeností s jednotlivými projekty zákazníkovy velmi často chybí informace o možnostech budování pasivní infrastruktury a to je oblast kde chceme být nápomocni jak konzultační tak dodavatelskou spoluprácí.

4.     Jakým směrem se plánujete vydat vy?

Naše společnost je distributorem pasivních technologií pro datová centra od renomovaných výrobců například Commscope. Chceme se zaměřit na poskytování služeb jako jsou konzultace a školení jak pro koncové zákazníky tak pro provozovatele. Budeme chtít zákazníkům usnadnit výběr jednotlivých technologií

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Více se dozvíte na webu Petalit

Související články

Leave a Comment