Bez pasivních prvků to nejde. Usnadněte si správu

petalit-logosmDatová centra jsou soustavou technologických celků, kde je velmi důležitá jejich vzájemná provázanost. I když se pozornost často soustředí na aktivní prvky, jenže ty by samy o sobě fungovat nemohly.

Často přehlížená kabelář a další pasivní prvky jsou tak dost často klíčovým pilířem, který výrazně ovlivní schopnost datového centra splnit veškeré požadavky provozovatele, tak i zákazníka. Zajímavou novinkou v této oblasti je systém InstaPATCH, předkonfigurované řešení, které výrazně urychlí nasazení či úpravu služeb, a pomáhá ušetřit místo v rozvaděčích.

Za systémem InstaPATCH stojí jeden z hlavních hráčů na trhu s pasivními prvky COMMSCOPE. V jeho nabídce lze najít i další zajímavé produkty, ať již jde o management fyzické infrastruktury, metalická a optická řešení, pasivní optickou kabeláž, kabelový management a trasy či modulární datová centra.

InstaPATCH: Plug and Play v datovém centru

Platforma InstaPATCH přináší do světa pasivních prvků v datových centrech představující významný technologický pokrok. Jde totiž o předpřipravené a předkonektorované řešení, které je připraveno pro co nejjednodušší, nejpohodlnější, a také nejrychlejší instalaci přímo v datovém centru. Celý systém je totiž již ve výrobě osazen všemi konektory, ale také odzkoušen, takže se minimalizuje riziko případných problémů při instalaci. Díky komplexnímu řešení může být instalován ve zlomku času oproti tradičnímu řešení. Odhaduje se, že InstaPATCH může být nasazen asi osmkrát rychleji, než tradiční řešení. Samotná instalace na místě se zkracuje na minimum, což pomáhá majitelům datových center lépe kontrolovat náklady na lidskou práci.

Právě instalace pasivních prvků bývá tradičně velmi obtížně odhadnutelný. S platformou InstaPATCH zvládne instalaci kvalifikovaná osoba za velmi krátkou dobu. Navíc kompaktnost celého řešení zajišťuje obranu před náhodným rozpojením. I díky tomu může Commscope nabídnout rozšíření záruky na 20 let. Navíc lze celý systém velmi flexibilně navrhnout, podle konkrétní potřeby zákazníka a vždy existuje několik možností pro metalické kabely. Předem lze naplánovat a instalovat přesný počet portů, ale v případě potřeby, lze velmi jednoduše počet portů rozšířit dodatečnými prvky.

V dnešní době se velmi často mluví u úspoře místa v jednotlivých datových rozvaděčích. Prostor v nich je opravdu poměrně drahý, proto se dodavatelé aktivních zařízení snaží přijít s tzv. vysokohustotními řešeními. Tomuto trendu se pochopitelně musí přizpůsobit i výrobci pasivních prvků. Ne všem se to daří, nicméně právě InstaPATCH může pravidla hry změnit. Je totiž přímo navržen pro takové vysokohustotní technologie, které se používají hlavně v datových centrech. Je ideální pro rychlá nasazení a pro vysokorychlostní přenosy. Modulární konstrukce podporuje lepší správu datových kabelů. Snižujete jak provozní náklady spojené s tradičním konektorováním na místě instalace tak i zjednodušuje a minimalizuje problémy spojené s případnou opravou. Toto předkonektorované řešení je chytrá investice pro jakékoliv datové centrum.

InstaPATCH nabízí velmi flexibilní  row-to-row konfiguraci. Variantní konfigurace konektorů 2×4 a 2×6 umožňuje integraci do různých aktivních technologií. Vývoj této platformy se zaměřil i na co nejjednodušší montáž, podporuje tak instalaci tzv. “jednou rukou”. Pomocí nástroje pro konfiguraci 2×4 a 2×6 lze vyjmout všechny propojovacích kabelů na jeden dotek. Stejně tak lze demontovat samotný kabel.

Ovládněte fyzickou vrstvu

Management fyzické vrstvy je velmi často opomíjená část datového centra. Pokud tento systém bude zákazník plně využívat tak ihned zvýší efektivitu a ziskovost. COMMSCOPE management fyzické vrstvy (infrastruktury) Vám dává bezprecedentní kontrolu nad Vaší sítí s flexibilitou, kterou potřebujete. Systém byl od základu navržen jako jednotný a univerzální tak aby plně vyhovoval jakýmkoliv požadavkům na spolehlivost pasivní infrastruktury. Jeho inteligentní software a hardware umožňuje monitorování a řízení všech částí globálně z jednoho místa. Velkou výhodou je že investice mají rychlou návratnost díky minimalizaci jakýchkoliv výpadků, minimalizace chyb – lidský faktor, náklady na údržbu a řízení spotřeby energie.

Klíčové vlastnosti:
– zajištění vyšší bezpečnosti Vašich datových přenosů
– rychlé nalezení zařízení a problémů v síti
– zjednodušuje řízení změn a umožňuje kvalifikovaný audit sítě
– zvýšení provozní efektivity, provozuschopnost a produktivitu
– využitím poznatků o stavu sítě dochází k řízení spotřeby elektrické energie
– automatizace stávajícího workflow

Jak na metaliku i optiku

COMMSCOPE řešení – metalická technologie nabízejí špičkový výkon pro podnikové sítě příští generace. Naše řešení Cat.6A poskytuje výkon bez kompromisů. Kabely představují vysokou odolnost proti elektromagnetickému rušení (EMI). Všechny produkty jsou navrženy tak aby byly splněny nejpřísnější standardy (mechanické a elektrické) a dokonce jsou vyráběny s vysokou rezervou. COMMSCOPE vyrábí mnohem více než jen metalické kabely. Jsou to kompletní řešení zásuvek, konektorů, propojovacích panelů, propojovacích kabelů a mnoho dalších speciálních produktů jako jsou předkonektorované trasy.  Veškeré produkty jsou navrženy tak aby jejich nasazení bylo jednoduché a snadné.  Jednotlivé komponenty jsou podpořeny více jak 1000 patentů a vývojovým týmem s více jak 100 inženýry.  Vše je pokryto 20-ti letou zárukou přímo od výrobce. Kvalita instalace je vždy garantována sítí certifikovaných partnerů. Parametry testovaných produktů se sériovým číslem lze zkontrolovat na webové aplikaci WebTrak®.

COMMSCOPE řešení – optická technologie je dodávána jako komplexní řada řešení která poskytuje nepřekonatelný výkon.  Nabízíme různá řešení od multimodových až po revoluční singlemodová vlákna (zero water peak).  Produkty poskytují velkou šířku přenosového pásma a jsou všestranné pro dnešní síťové infrastruktury.  V portfoliu jsou i veškeré podpůrné produkty jako jsou optické vany, konektory, adaptery a systémy uložení optických vláken. Samozřejmostí je opětovné splnění a překročení všech průmyslových standardů. Pro rychlejší nasazení jsou v nabídce systémy překonektorovaných tras (kabely a další předkonektorované komponenty).
Samostatnou řadou je optický systém POL (pasivní optická kabeláž).  Jsou zde obsaženy veškeré produkty potřebné pro budování pasivních optický sítí. Opět je zde kladen velký důraz na standardy a kvalitu jednotlivých produktů.

Kabelové trasy a příslušenství – ergonomický a estetický design

Společnost navrhuje a vyrábí elegantní řešení pro správu kabelů. Tyto produkty chrání a organizují veškeré kabely pasivní infrastruktury. Od vertikálního (VCM) po horizontální vedení metalických a optických kabelů.  Vyhovují veškerým požadavkům na správu datových kabelů.

COMMSCOPE vyrábí mnohem více produktů, než je zde zmíněno. Vše je vždy zaměřeno na funkčnost produktu a spokojenost uživatele.

Co je EN 50600

Novinkou pro datová centra je i nový evropský standard EN 50600, který je rozdělen do několika částí. Je to konečně komplexní dokument, v kterém je popis (postup) od prvotního návrhu, budování až po provoz samotného datového centra. V rámci pasivní infrastruktury je důležitá část EN50600-2-4. Jsou zde popsány požadavky na kabeláž, datové rozvaděče, vybavení datových rozvaděčů a samozřejmě je zde zmíněn kabelový management (pasivní i aktivní).

Strategickým cílem společnosti pro rok 2016 je poskytování služeb a konzultací v oblasti datových center. Máme dlouholeté zkušenosti s budováním a poradenstvím v této oblasti. Dokážeme optimalizovat požadavky uživatelů a investorů v datových centrech.

Autor: Petr Macháček, jednatel Petalit

Související články

Leave a Comment