Telecom Egypt plánuje obklíčit Afriku podmořským kabelem HARP

Telecom Egypt HARP Subsea System

Telecom Egypt oznámil plány na instalaci podmořského kabelového systému, který obkrouží celý africký kontinent.

HARP (Hybrid African Ring Path) propojí pobřežní africké země spolehlivým pozemským vláknem s vnitrozemskými národy a nabídne služby včetně tmavých vláken. Systém má ramena směřující nahoru na východní a západní pobřeží kontinentu, vstupující do Evropy v Portugalsku a v populární evropské bráně ve francouzském Marseille s odbočkou přes Itálii.

Název je kromě zkratky také odkazem na tvar kabelového systému na mapě, uvádí Telecom Egypt. Postavený na architektuře vrstvy dvě a vrstvy tři, systém spojí více bodů v systému k sobě navzájem, s různými podmořskými segmenty, které se větví na více potenciálních přistávacích bodů.

Plánované trasy protínají Sinajský poloostrov v Egyptě s několika kruhovými topologiemi pro ochranu a budou zahrnovat prémiové trasy na obou březích Suezského průplavu. Telecom Egypt vytvoří nový přistávací bod v Sharm Elsheikh na jižním cípu Sinaje, napojí se na pobřežní města v Suezském zálivu a poskytne silné hybridní pozemské a podmořské odbočky na více míst v Egyptě.

„HARP umožní plánům Telecom Egypt zřídit otevřené body přítomnosti na různých nových místech v Africe a Evropě, aby sloužily podnikům a velkoodběratelům,“ řekl Adel Hamed, generální ředitel společnosti TE. „Podporuje také úsilí o digitální transformaci vyvíjené v afrických zemích, a rozšíří mezinárodní stopu společnosti.“

Afrika již má optická spojení. PCCW Global oznámila, že její podmořský kabel Pakistan and East Africa Connecting Europe (PEACE) přistane v Marseille. První přímé kabelové spojení z Afriky do Severní a Jižní Ameriky přišlo až v roce 2018, kdy systém SACS propojil Luandu v Angole s Fortalezou v Brazílii.

Celkově je digitální infrastruktura v Africe stále příliš koncentrovaná v Jižní Africe, přičemž nedávná zpráva Asociace afrických datových center (ADCA) uvádí, že Afrika potřebuje 700 nových zařízení s kapacitou 1 000 MW, aby se mohl zbytek kontinentu vyrovnat na stejný standard.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

One Thought to “Telecom Egypt plánuje obklíčit Afriku podmořským kabelem HARP”

  1. […] Kabel Africa-1 s 8 páry vláken, který bude mít více než 10 000 km, bude zpočátku přistávat v Keni, Džibuti, Pákistánu, Spojených arabských emirátech, Saúdské Arábii, Egyptě a Francii. V budoucnu jsou plánována další přistání na jih do Jižní Afriky a ve Středozemním moři. Kabel zprovozněný konsorciem Etisalat, G42, Mobily, Pakistan Telecommunication Company a Telecom Egypt a dodávaný společností ASN má být uveden do provozu do konce roku 2023. […]

Leave a Comment