AMD představuje třetí generaci CPU Epyc

AMD Epyc server CPU 3rd gen

Společnost AMD představila třetí generaci řady serverových procesorů Epyc založenou na mikroarchitektuře Zen 3.

Společnost tvrdí, že nová rodina CPU s kódovým označením Milan je až dvakrát rychlejší při běžném pracovním vytížení než konkurence. Epyc 7003 poskytuje až o 19 procent více instrukcí za hodinu než předchozí generace.

„Se spuštěním našich procesorů 3. generace AMD Epyc jsme neuvěřitelně nadšeni, že můžeme dodat nejrychlejší serverový procesor na světě,“ řekl Forrest Norrod, SVP a GM, obchodní skupina pro datová centra a vestavěná řešení.

„Tyto procesory rozšiřují naše vedoucí postavení v datových centrech a pomáhají zákazníkům řešit nejsložitější výzvy IT v dnešní době, přičemž podstatně rozšiřují náš ekosystém. S našimi nejnovějšími server CPU nejen zdvojnásobujeme výkon oproti konkurenci v HPC, cloudu a podnikových úlohách, ale společně s AMD Instinct GPU, prolamujeme bariéru exascale v supercomputingu a pomáháme řešit problémy, které dříve byly mimo dosah lidstva.“

Procesory budou k dispozici u většiny výrobců serverů OEM a ODM, včetně společností Cisco, Dell, HPE, Lenovo a Supermicro.

Později v tomto roce bude Milan přidán do webových služeb Amazon spolu s Google Cloud, Oracle Cloud, Microsoft Azure, Tencent Cloud a VMware.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment