Etisalat spouští datové centrum v Kalbě, Spojené arabské emiráty

Etisalat

e& a její dceřiná společnost Etisalat spustily nové datové centrum a kabelovou přistávací stanici v Kalbě ve Spojených arabských emirátech.

Divize Carrier and Wholesale Services (C&WS) společnosti e& (dříve známá jako Etisalat Group) tento týden oznámila otevření SmartHub Kalba.

Telco Etisalat – která se nepřejmenovala a je dceřinou společností e& – uvedla, že nové zařízení kvality Tier III poskytne obnovu po havárii stávajícím zařízením SmartHub ve Fujairah a Dubaji a bude fungovat jako ‚budoucí telekomunikační centrum‘ pro region.

Specifikace nového zařízení, které bylo poprvé oznámeno v loňském roce, nebyly sdíleny. Zařízení e& Dubai má rozlohu 26 000 m2, zatímco Fujairah má rozlohu 22 000 m2; obě byly otevřena v roce 2020.

Kalba je přistávací bod pro podmořské kabely Africa-1 a 2Africa. První z nich má být spuštěn v roce 2023 a druhý má být online v roce 2024.

Ali Amiri, ředitel skupiny operátorů a velkoobchodu, e&, řekl: „Jsme odhodláni učinit SmartHub místem volby pro operátory, poskytovatele cloudových služeb, internetové burzy a společnosti, které hledají důvěryhodné datové centrum na úrovni operátora. Jako jedno z největších míst s neutrálním operátorem budou naše datová centra SmartHub ICT mostem mezi kontinenty a budou podporovat kritické obchodní aktivity pro globální zákazníky. SmartHub Kalba nám umožní dále zvyšovat naše schopnosti a globální kapacitu, abychom mohli i nadále uspokojovat vyvíjející se potřeby našich mezinárodních klientů v oblasti infrastruktury v Asii, Africe, Evropě, na Středním východě a v Americe.“

Kabel Africa-1 s 8 páry vláken, který bude mít více než 10 000 km, bude zpočátku přistávat v Keni, Džibuti, Pákistánu, Spojených arabských emirátech, Saúdské Arábii, Egyptě a Francii. V budoucnu jsou plánována další přistání na jih do Jižní Afriky a ve Středozemním moři. Kabel zprovozněný konsorciem Etisalat, G42, Mobily, Pakistan Telecommunication Company a Telecom Egypt a dodávaný společností ASN má být uveden do provozu do konce roku 2023.

Kabel 2Africa je vyvíjen prostřednictvím konsorcia, které zahrnuje China Mobile International, MTN GlobalConnect, Orange, STC, Telecom Egypt, Vodafone a West Indian Ocean Cable Company. Podmořský kabel o délce 45 000 km, který obíhá africký kontinent, je nejdelším kabelem z optických vláken na světě a spojí tři kontinenty: Afriku, Asii a Evropu a 33 zemí přes 46 přistávacích bodů.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

One Thought to “Etisalat spouští datové centrum v Kalbě, Spojené arabské emiráty”

  1. […] dalších je ve vývoji. Počet zařízení pod společností výrazně vzrostl po fúzi s G42 a Etisalat Group, která byla poprvé oznámena v říjnu 2021. Fúze mezi těmito třemi udělala z Khazna […]

Leave a Comment