Quinbrook postaví v australském Queenslandu datové centrum za 1,7 miliardy dolarů a 2Gwh bateriové úložiště

battery system datacenter

Soukromá kapitálová společnost Quinbrook Infrastructure Partners získala souhlas s výstavbou kampusu datového centra v hodnotě 1,7 miliardy dolarů v Queenslandu v Austrálii.

Areál „Supernode“ se také plánuje rozrůst o 2000 megawatthodinový bateriový systém ukládání energie (BESS). Quinbrook zajistí solární a větrnou kapacitu na podporu lokality.

Společnost uvedla, že již dříve projevila zájem od provozovatelů datových center o umístění v místě.

Společnost se sídlem v USA uvedla, že obdržela místní stavební povolení a schválení zahraničního výboru pro hodnocení investic a vybrala si pozemek o rozloze 30 hektarů v regionu Brisbane v Moreton Bay.

Očekává se, že kampus bude zahrnovat čtyři multinájemní a hyperškálová datová centra, postavená v blízkosti nově položených síťových kabelů, které se připojují k americkému území Guam. Japonsko-Guam-Austrálie (JGA) byl zahájen v roce 2021.

Nadcházející kabel Hawaiki Nui spojující Nový Zéland, Austrálii, Indonésii, Singapur a Spojené státy se má také připojit v Brisbane v roce 2025.

Zařízení budou připojena k síti třemi samostatnými vysokonapěťovými přenosovými spoji, které mezi sebou nabízejí výkon 800 MW. Nachází se také v blízkosti rozvodny, která se připojuje k centrálnímu uzlu elektrické sítě Queensland.

Očekává se, že 2Gwh bateriový úložný systém se zapojí do australského národního trhu s elektřinou (NEM) a bude mít maximální výkon mezi 700 a 800 megawatty. Práce na BESS by měly začít v polovině příštího roku.

Se zajištěným schválením společnost Quinbrook formálně zahájila svou marketingovou kampaň, aby získala zákazníky na místě.

Quinbrook se specializuje na investice do infrastruktury obnovitelné energie. Ve Spojených státech navázala partnerství s Birch Infrastructure na spuštění Rowan Green Data, společného podniku pro vývoj datových center s obnovitelnými zdroji.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment