FedEx se chystá uzavřít všechna svá datová centra

FedEx datacenter

Společnost FedEx Corporation plánuje uzavřít svá datová centra a během příštích dvou let ukončí provoz zbývajících 20 % sálových počítačů. Tímto krokem chce společnost ušetřit 400 milionů dolarů ročně.

Během investorského dne hovořil zástupce společnosti z FedEx o tom, že cílem spolupráce je zbavit se datových center a sálových počítačů a přesunout všechna data do cloudového prostředí pro snížení nákladů. Společnost se bude opírat o svou cloudovou nativní architekturu, aby mohla provozovat obchodní operace a poskytovat lepší přehled a kontrolu.

Společnost FedEx, založená v roce 1971, otevřela své první fyzické datové centrum v roce 2008 a během let přidala další. V roce 2019 společnost podepsala 10letou smlouvu s lasvegaskou společností Switch, která slouží jako datové centrum FedEx v západních USA. Podle dohody by Switch dodal 2,5 MW kapacity v prvním roce a až 8 MW v roce desátém. FedEx, Dell Technologies a Switch oznámily svou spolupráci na vývoji služeb exascale multi-cloudové okrajové infrastruktury. Zatím není známo, zda se na tom již pracuje.

Zdroj: cloud7.news

Související články

Leave a Comment