Mastercard spolupracuje s D-Wave na testování kvantových počítačů

D-Wave chip

Mastercard vstoupila do víceleté strategické aliance s kvantovou společností D-Wave.

Obě společnosti budou spolupracovat na výzkumu a vývoji kvantově hybridních aplikací v oblastech, jako je věrnost a odměny spotřebitelů, přeshraniční vypořádání a řízení podvodů.

D-Wave používá kvantové žíhání, spíše než přístup kvantové brány, který preferují konkurenti jako Google a IBM. Obecně je považován za méně flexibilní nebo výkonný, ale stále je užitečný pro problémy s optimalizací.

Partnerství bude využívat žíhací kvantové počítače D-Wave a kvantové hybridní řešiče prostřednictvím kvantové cloudové služby Leap společnosti D-Wave k poskytování bezpečného a zabezpečeného přístupu ke kvantovým aplikacím v reálném čase pomocí sítě Mastercard.

„Oznamujeme další vlnu výpočetní techniky. Stejně jako vytvoření PC, vznik internetu a rozšíření chytrých telefonů a hlasových asistentů věříme, že kvantová bude mít dalekosáhlý dopad a naruší celé odvětví, zejména v sektoru finančních služeb,“ řekl Alan Baratz, generální ředitel společnosti D-Wave.

„D-Wave a Mastercard mají společnou vizi využití síly technologie k pozitivnímu ovlivnění podnikání a společnosti. Tato aliance podporuje tuto vizi poskytováním kvantových inovací, které budou řešit stále složitější sady problémů napříč aplikacemi, jako jsou optimalizované věrnostní programy, řízení podvodů a praní špinavých peněz ve finančních službách, a v konečném důsledku tím získávají větší hodnotu pro zákazníky.“

Ken Moore, ředitel pro inovace ve společnosti Mastercard, dodal: „Lidé očekávají hyperpersonalizované zážitky. Jedinečná schopnost kvantových počítačů analyzovat obrovské množství potenciálních kombinací může poskytnout optimální řešení, která zvýší efektivitu a poskytnou výběr. Naše práce s D-Wave prozkoumá nekonečné aplikace kvantových počítačů pro praktické aplikace finančních služeb v reálném světě.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

One Thought to “Mastercard spolupracuje s D-Wave na testování kvantových počítačů”

  1. […] počítače vyvinuté společnostmi jako IBM a D-Wave vyžadují extrémní chladicí infrastrukturu, ale jiní výrobci doufají, že vybudují […]

Leave a Comment