ASU spustí superpočítač Sol letos v létě

Sol system inside Iron Mountain's Phoenix data center

Arizona State University (ASU) má během léta spustit svůj nový superpočítač. Nový systém Dell bude v datovém centru Phoenix společnosti Iron Mountain.

Nový systém s názvem Sol je stroj postavený společností Dell zahrnující 178 uzlů využívajících procesory AMD Epyc 7713. K dispozici je také 60 GPU uzlů: 56 se čtyřmi GPU Nvidia A100 (80 GB) každý a čtyři s trojitými GPU Nvidia A30 (24 GB).

„Sol dodává naší superpočítačové infrastruktuře řádově kapacitu, výkon a rychlost,“ řekl Neal Woodbury, viceprezident a hlavní vědecký a technologický ředitel společnosti Knowledge Enterprise. “Umožní našim výzkumníkům a partnerům řešit ještě větší výzvy a vytvořit větší dopad.”

Sol je již předběžně přístupný a očekává se, že bude k dispozici pro výzkumníky ASU letos v létě.

Nový systém doplní stávající systém Agave založený na hardwaru společnosti Dell, který byl nasazen v roce 2018 a ASU uvedla, že v dohledné době nebude ukončen.

“S Agave tak trochu mlátíme hlavami o strop,” řekl Douglas Jennewein, vrchní ředitel divize Research Computing společnosti ASU. “Zaplnili jsme všechny síťové porty na našich přepínačích hlavní sítě a docházejí nám místa pro upgrade.”

„Systém Agave stárne a jak části stárnou, je těžší je udržet v chodu,“ dodal. “Náhrady se shánějí hůře a končí platnost záruky.”

Zatímco ASU systém Agave se nachází na ISTB1 v kampusu Tempe, Sol je umístěn v nedalekém datovém centru Iron Mountain ve Phoenixu.

“Máme spoustu prostoru pro růst a budeme,” řekl Jennewein. “Agave je nyní více než dvakrát tak velký, než byl, když byl uveden, a myslím, že se Solem uvidíme minimálně stejnou trajektorii.”

Iniciativa zařízení Research Computing společnosti Knowledge Enterprise, Sol, byla financována prostřednictvím prezidentské kanceláře a dluhopisy University Technology Office.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Foto: ASU | Andy DeLisle

Související články

Leave a Comment