LG Uplus postaví datové centrum v Paju v Jižní Koreji

LG's display manufacturing site in Paju

Jihokorejská telekomunikační společnost LG Uplus postaví nové datové centrum v Paju v provincii Gyeonggi-do.

Společnost oznámila, že koupí nemovitosti, včetně pozemků a budov v Paju vlastněných společností LG Display, aby zde zřídila nové hyperscale internetové datové centrum (ICD).

Rozloha pozemku je 73 710 m². Další specifikace budovy a časový harmonogram nebyly sděleny, i když se bude jednat o největší zařízení společnosti.

Společnost uvedla, že vývoj byl poháněn poptávkou po umělé inteligenci a cloudových službách. Areál bude obsahovat grafické procesory a bude využívat kapalinové a ponorné chlazení.

Mluvčí LG Uplus řekl: „Zajištěním lokality, kde můžeme vybudovat hyperscale IDC, jsme byli schopni preventivně reagovat na nedávný explozivně rostoucí poptávku po datových centrech,“ a dodal: „Poskytli jsme datová centra více než 20 domácím i zahraničním IT společnostem. Budeme i nadále zajišťovat konkurenceschopnost podnikání IDC na základě našeho know-how v oblasti akvizice a stabilního provozu.“

Společnost má v provozu sedm datových center v Soulu a Gyeonggi-do. Poslední, dvanáctipatrový Pchjongčchon 2, byl dokončen v loňském roce.

LG Uplus, který je součástí LG Corp, je třetím největším mobilním operátorem v Jižní Koreji. Dříve známá jako LG Telecom, přijala název Uplus v roce 2010 po sloučení se dvěma dalšími dceřinými společnostmi LG telecom, Dacom a Powercom.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: Google Maps

Související články

Leave a Comment