Honda v Kalifornii nasazuje vodíkové palivové články pro zálohování datových center

Honda hydrogen fuel cell

Automobilová společnost oznámila provoz stacionární elektrárny s palivovými články ve svém podnikovém kampusu v Torrance v Kalifornii.

„Elektrárna s palivovými články, která je nyní plně funkční jako demonstrační program, dodává čisté a tiché nouzové záložní napájení do datového centra v kampusu společnosti American Honda Motor Co., Inc,“ uvedla společnost. „V nadcházejících letech začne Honda celosvětově používat stacionární systém palivových článků nové generace ve výrobních závodech a datových centrech Honda, čímž sníží emise skleníkových plynů společnosti.“

Jednotka palivových článků má kapacitu přibližně 500 kW a znovu využívá systémy palivových článků dříve pronajatých vozidel Honda Clarity Fuel Cell s konstrukcí, která umožňuje zvýšení výkonu o každých 250 kW se čtyřmi palivovými články. Nasazení bude sloužit jako důkaz koncepce pro budoucí snahy o komercializaci.

Společnost, která projekt poprvé oznámila v březnu 2022, uvedla, že uspořádání jednotky je přizpůsobitelné tak, aby vyhovovalo instalačnímu prostředí a vyhovovalo kubickým, L-tvarovaným, Z-tvarovaným a dalším konfiguracím balení.

„Věříme, že vodíkové palivové články jsou velkým příslibem pro záložní napájení a kompenzaci potenciálních špičkových výkonů,“ řekl Koji Moriyama, vedoucí projektu stacionárních palivových článků a hlavní inženýr obchodní jednotky výzkumu a vývoje společnosti American Honda. “Instalací a využitím naší základní technologie, systému palivových článků, v různých aplikacích, jako je stacionární výroba energie, se Honda snaží stimulovat využívání vodíku a poskytovat čistou energii pro potenciální komerční zákazníky.”

Zatímco současná jednotka znovu využívá staré články, Honda uvedla, že budoucí nasazení určená pro komercializaci budou využívat palivový systém Honda „příští generace“ vyvinutý společně s General Motors, který by měl být nasazen v budoucích vozidlech Honda od roku 2024.

Zatímco některé společnosti hledají bionaftu, jako je HVO, k ekologizaci stávajících nasazení záložních generátorů, jiné společnosti hledají palivové články pro udržitelnější zálohování a v některých případech jako primární zdroj energie. Společnosti včetně AWS, Microsoft, Equinix, Nxtra, GDS, Teledata a NorthC zkoumají nasazení palivových článků.

Toyota je další automobilkou, která se rovněž zabývá vývojem palivových článků.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

3 Thoughts to “Honda v Kalifornii nasazuje vodíkové palivové články pro zálohování datových center”

  1. […] Honda a Mitsubishi plánují otestovat malé datové centrum, které běží na vodík z průmyslové elektrolýzy provozované společností Tokuyama Corporation. […]

  2. […] Honda a Mitsubishi plánují otestovat malé datové centrum, které běží na vodík z průmyslové elektrolýzy provozované společností Tokuyama Corporation. […]

  3. […] Honda a Mitsubishi plánují otestovat malé datové centrum, které běží na vodík z průmyslové elektrolýzy provozované společností Tokuyama Corporation. […]

Leave a Comment