Vertiv uvádí na trh tepelnou stěnu s chlazenou vodou pro datová centra s plochými podlahami

Vertiv chilled-water thermal wall

Společnost Vertiv uvedla na trh novou chlazenou vodní stěnu navrženou pro práci s novějšími datovými centry s plochými podlahami.

CWA, uvedený tento týden v EMEA, je navržen tak, aby zlepšil výkon chlazení chlazenou vodou v datových centrech postavených podle moderního trendu bez zdvojených podlah. Chladicí vodní jednotka CWA byla navržena v USA a je k dispozici v kapacitách 250 kW, 350 kW a 500 kW.

Nyní je k dispozici v Evropě, na Středním východě a v Africe (EMEA) a také v Americe.

„Po celá desetiletí poskytovatelé hyperscale a kolokace používali prostředí se zvýšenou podlahou k chlazení svých IT zařízení,“ uvádí zpráva. „Zjednodušení návrhu datového centra s deskovými podlahami umožňuje efektivnější a nákladově efektivnější výstavbu nových bílých prostorů, ale také přináší nové výzvy v oblasti chlazení.”

V zařízeních se zvýšenou podlahou proudí studený vzduch pod podlahou a vstupuje do rozvaděčů zespodu. Bez zvýšené podlahy jsou velká datová centra, jako jsou ta, která používají hyperscale poskytovatelé, navržena s nízkorychlostním prouděním vzduchu napříč budovou. Mezi prodejce nabízející tuto technologii patří Stulz, který spustil chlazení CyberWall v roce 2020, a Aligned, který tuto technologii již nějakou dobu používá.

Liebert CWA je zabudován do datového centra mimo IT rozvaděče a navržen tak, aby zabíral co nejméně místa v datovém centru, což umožňuje vyšší hustotu a více rozvaděčů. Dodává se s integrovaným ovládáním proudění vzduchu. Lze jej integrovat se systémem chlazené vody datového centra pro zlepšení provozních podmínek celé chladicí sítě.

CWA je standardizovaný produkt s nižšími náklady na instalaci než chladicí stěny vyrobené na míru. Vertiv slibuje, že splní požadavky na spolehlivost stanovené certifikačními úřady pro návrh a provoz datových center.

„Vzhledem k tomu, že Liebert CWA lze rychle integrovat se stávajícími chladicími systémy, mohou zákazníci využít všechny výhody uspořádání deskové podlahy, jako jsou nižší náklady na instalaci a údržbu a větší dostupnost bílého prostoru,“ řekl Roberto Felisi, senior globální ředitel, thermal core offering & EMEA business leader ve společnosti Vertiv.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment