Google a Facebook oznamují podmořský kabel Apricot pro APAC

undersea cable

Google a Facebook oznámily nový podmořský kabel, který propojí více zemí Asie a Tichomoří, pro spolehlivější přístup k internetovým službám.

12 000 kilometrů dlouhý kabelový systém Apricot propojí Singapur, Indonésii a Filipíny v jihovýchodní Asii s Tchaj-wanem, Guamem a Japonskem.

Filipínská telco společnost PLDT je ​​také partnerem projektu a do kabelu investuje 80 milionů dolarů.

S počáteční konstrukční kapacitou více než 190 terabitů za sekundu se předpokládá, že Apricot splní rostoucí požadavky na data v regionu a podpoří stávající kabelové systémy. Očekává se, že nový podmořský kabel bude připraven k provozu v roce 2024.

Google říká, že Apricot umožní vyšší stupeň odolnosti pro Google Cloud a další digitální služby. Bude fungovat jako „doplňkový“ kabel spolu s podmořským kabelem Echo oznámeným na začátku tohoto roku na podporu „více tras v Asii i mimo ni“.

Podmořský kabel Echo je budován ve spolupráci společností Facebook a XL Axiata a spojí Singapur, Indonésii, Guam a Severní Ameriku. Podle plánu má být dokončen do roku 2023.

Google, Facebook a Telim také staví 15 000 km dlouhý kabel BiFrost, který spojuje Singapur, Indonésii, Filipíny a Guam se západním pobřežím USA.

„Společně [kabely] poskytnou podnikům a startupům v Asii nižší latenci, větší šířku pásma a zvýšenou odolnost v jejich propojení mezi jihovýchodní Asií, severní Asií a Spojenými státy,“ napsal Bikash Koley, viceprezident a vedoucí Global Networking v Google Cloud.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment