ESR začíná stavět 19,2 MW datové centrum v Ósace

ESR datacenter Osaka

Asijská realitní společnost ESR Group zahájila výstavbu datového centra o výkonu 19,2 MW v japonské Ósace.

Zařízení ESR Cosmosquare OS1 bude první částí třífázového zařízení v Nanko Kita, 10 km od centrální obchodní čtvrti města Osaka (CBD). Místo má v plánu nakonec dosáhnout 96 MW.

OS1 má být dokončeno v červenci 2024 a bude první ze tří fází (OS1, OS2 a OS3) v kampusu Cosmosquare.

Datové centrum je zaměřeno jako hyperscale zařízení pro poskytovatele cloudových služeb, provozovatele datových center a podniky poskytující služby v Osace CBD, stejně jako ty, které přinášejí nové služby do centrální Osaky.

Společnost ESR, dříve známá jako ESR Cayman, poprvé oznámila plánovaný kampus v roce 2021, kdy koupila stávající datové centrum v Ósace s plány na rozšíření na tři hyperscale datová centra na místě.

Podle zpráv z roku 2021 plánovala společnost ESR na místě postavit dvě nová datová centra o celkovém výkonu 39 MW, než přebuduje stávající zařízení, čímž se výkon areálu zvýší na celkových 78 MW. Nynější oznámení OS1 by bylo první z těchto dvou nových budov, ale vydání naznačuje, že se plány rozšířily, s celkovým výkonem 96 MW, kterého by se mělo pravděpodobně dosáhnout zvětšením velikosti přestavěného datového centra nebo druhého nového.

ESR plánuje získat certifikaci Cosmosquare OS1 na LEED NC v4 ‚Gold‘ a bude používat účinný chladicí systém ke snížení spotřeby energie a minimalizaci potřeby chladičů.

Japonsko je třetí největší světovou ekonomikou a Tokio je podle odborníků na datová centra v oblasti nemovitostí, CBRE, největším seskupením datových center v asijsko-pacifickém regionu s kapacitou 489 MW. Většina jeho kapacity je zaměřena na služby v Japonsku a trh měl v roce 2021 hodnotu 10,7 miliardy dolarů a podle údajů Statista citovaných ESR se předpokládá, že do roku 2027 vzroste na 15 miliard dolarů.

Jinde v Japonsku má ESR plány na resort a komplex datových center v Nagasaki a nové datové centrum o výkonu 20 MW v Tokiu. Skupina také převádí hongkongský chladírenský sklad na datové centrum.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment