Mauricius Telecom vybuduje podmořský kabel mezi Afrikou a Asií

Mauritius Telecom landing the T3 cable

Mauricius Telecom plánuje vybudovat podmořský kabel spojující Afriku, ostrovy v Indickém oceánu a Asii.

Podle zprávy agentury Bloomberg telekomunikační společnost jedná s operátory včetně Reliance Jio a Orange o vybudování nového kabelu.

Zpráva uvádí, že generální ředitel Mauritius Telecom Kapil Reesaul prozradil, že kabel se bude jmenovat T4 a nabídne 1000krát větší kapacitu než stávající kabel South Africa Far East (SAFE), ve kterém má společnost podíl.

Očekává se, že kabel T4 nahradí 13 500 km dlouhý kabel SAFE a povede po podobné trase, která zahrnuje Jižní Afriku, Madagaskar, Réunion, Mauricius, Indii a Singapur.

Časové osy a další podrobnosti o trase nebyly sdíleny.

Reesaul řekl: „S tolika poruchami kabelů, které máme, chceme zabezpečit Dálný východ kabelem, který povede z Mauricia do Indie a Singapuru.“

Kabel SAFE přistál v roce 2002 a podmořský kabelový systém Mauricius a Rodrigues (MARS) přistál v regionu v roce 2019. Síť dolního Indického oceánu (LION) také spojuje Mauricius s Madagaskarem a Jihoafrickou republikou. SAFE a LION jsou provozovány společností Mauritius Telecom.

Společnost Mauritius Telecom přistála na Mauriciu v loňském roce se svým podmořským kabelem T3. Kabel byl částečným oživením podmořského kabelu IOX, který měl spojit Mauricius s Jihoafrickou republikou a Indií. Projekt byl poprvé oznámen v roce 2017, ale v roce 2019 byl zrušen.

Telekomunikační společnost začínala jako státní telegrafní subjekt na ostrově. Byla založena v roce 1988 jako Mauritius Telecommunication Services a v roce 1992 se sloučila se společností Overseas Telecommunications Services (dříve Cable & Wireless). Tehdejší France Telecom (nyní Orange) převzal v roce 2000 40% podíl ve společnosti, přičemž vláda si ponechala více než 30% podíl a místní banka SBM vlastnila asi 19%.

V březnu byly poškozeny čtyři kabely při podezření na sesuv půdy na pobřeží západní Afriky, což způsobilo dvouhodinové výpadky v Jihoafrické republice.

V únoru bylo u pobřeží Jemenu poškozeno také několik podmořských kabelů, o nichž se předpokládá, že je způsobila loď napadená hútíjskými rebely. Nákladní loď těžce poškozená nedávným útokem Hútíů vytáhla kotvu a poškodila kabely.

Pozornost se v poslední době obrátila k obcházení Jemenu ve světle nedávného poškození kabelů a operátoři začali uvažovat o alternativních optických trasách.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Foto: Mauritius Telecom

Související články

Leave a Comment