Singtel vede konsorcium na výstavbu podmořského kabelu za 300 milionů dolarů

Singtel Asia Link Cable ALC

Konsorcium vedené singapurskou telekomunikační společností Singtel, spolu s pěti regionálními operátory, podepsalo smlouvu na 300 milionů dolarů na vybudování 6000 km dlouhého podmořského kabelového systému známého jako Asia Link Cable System (ALC).

Projekt má být dokončen do 3. čtvrtletí roku 2025, přičemž ALC má podpořit ekonomický růst jihovýchodní Asie, protože spojuje Hong Kong SAR a Singapur, s Filipínami, Brunejí a Hainanem v Číně.

Singtel spolu s China Telecom Global Limited (CTG) vedl konsorcium, které se skládá ze čtyř dalších regionálních operátorů – China Telecommunications Corporation (CTC), Globe Telecom, Inc. (Globe) a DITO Telecommunity Corporation (DITO) of the Philippines a Unified National Networks Sdn Bhd (UNN) z Bruneje.

“Jihovýchodní Asie je jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik světa s rostoucí digitální poptávkou spotřebitelů a podniků, urychlenou pandemií. Spotřebitelé a podniky se stále více spoléhají na služby a řešení, která pro svou práci, studium a zábavu vyžadují připojení s vyšší šířkou pásma a nižší latencí,” řekl Bill Chang, výkonný ředitel společnosti Singtel.

“ALC přinese větší konektivitu pro transformaci průmyslových odvětví, odemkne více příležitostí pro inovace, dále posílí digitální zkušenosti spotřebitelů z jihovýchodní Asie a podpoří růstové ambice regionu.”

ALC se skládá z osmi párů vláken, které mohou přenášet až 18 Tbps na pár vláken. Do stávajících sítí bude přidána další kapacita spolu s rozmanitostí tras, což pomůže posílit odolnost mezinárodního internetového provozu v regionu.

Singtel je také operátor zapojený do podmořského kabelového systému Southeast Asia-Middle East-Western Europe 6 (SEA-ME-WE 6), který má propojit velké množství zemí mezi Singapurem a Francií. Kabel SEA-ME-WE 6 je dlouhý 19 200 km a má být dokončen v prvním čtvrtletí roku 2025.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment