Connectivity Solutions si nárokuje nejhustší vlákno pro datová centra

Connectivity Solutions Direct

Společnost z Ohia Connectivity Solutions Direct LLC zavedla optická pouzdra a kazety, které podporují 96 portů v jedné stojanové jednotce – nejvyšší počet v odvětví.

To je o 33 % více než u „konvenčních řešení s vysokou hustotou vláken“, která mají tendenci mít 72 portů na RU. Řada Netscale konkurenčního dodavatele R & M, která byla uvedena na trh v roce 2016, však může být hustší a podporuje až 120 portů na stojanovou jednotku (RU) pro větší moduly.

Řada n+1 společnosti Connectivity Solutions Direct je modulární a podporuje 8-vláknové, 12-vláknové, 16-vláknové a 24-vláknové MPO předem zakončené kanály, jakož i možnosti spojování a zakončení pole. Je k dispozici v pouzdrech 1RU, 2RU a 4RU a podporuje duplexní a paralelní konektivitu ve stejném krytu, což umožňuje migraci mezi nimi.

Systém má dvě vyměnitelné 8- a 12-portové kazety, které mohou být nasazeny ve stejném pouzdře n+1, vybavené zaměnitelnými adaptéry a vnitřními komponenty, které umožňují konfiguraci kazet pro převod, záplatování, spojování, odbočky, rozbočovače nebo ventilátory.

Chris Raynor, viceprezident pro technologická řešení v Connectivity Solutions, hovořil o řešení n+1. Vláknové kmeny dorazí zezadu a ukončí více vláken ve vysokokapacitních portech, které jsou rozděleny do samostatných portů v patch panelu na přední straně modulu. Skříň z vláken má dva zásobníky, z nichž každý pojme až 5 kazet. Kazety mají každá až 24 portů, se standardními SC výřezy, řekl Raynor. S 24portovými moduly je možné umístit 4 do racku, z čehož 8 z nich – a tedy 96 portů – lze umístit do jediné stojanové jednotky. „Každý z nich má standardní SC výřez a může to být duplexní port,“ řekl.

Nicméně konkurenční prodejce R&M má již 3 roky řešení, které může být hustší. Řada R&M Netscale 120 má modul 1RU, který pojme 5 kazet až s 18 porty. Tím se vytvoří pouze 90 portů v jedné stojanové jednotce, ale zařízení v tomto modulu je vysoké pouze tři čtvrtiny stojanové jednotky, takže R&M byla schopna vyrobit jednotku, která je vysoká 3 RU a která drží čtyři řady modulů, čímž se vytvoří 360 portů ve 3 RU nebo 120 portů na jednotku stojanu. Jednotka také zhušťuje porty: moduly jsou široké šest portů, takže každý z nich má o něco méně místa než plný SC výřez, i když mají normální konektory z optických vláken.

Raynor říká, že jednotky s vyšší hustotou budou obvykle umístěny na serverech na zelené louce, spíše než jako aktualizace: „Vývoj, který řídí tento požadavek, spočívá v tom, že je těžší získat pozemek: naše platforma může zvýšit konektivitu o 33 procent ve stejném prostoru.“ Dodal, že latenci lze také zlepšit zvýšením hustoty.

“Dnešní hyperscale datová centra musí zvládat stále více připojení, ale podlahová plocha je pevná, takže je zapotřebí řešení s vysokou hustotou připojení,” řekl Kevin Twomey, prezident a generální ředitel společnosti Connectivity Solutions Direct.

Ve společnosti R&M, Thomas Wellinger říká, že uživatelé potřebují inteligenci a hustotu. Nejnovější produkty společnosti R&M zahrnují IoT monitoring a inteligenci a pásová vlákna ke snížení objemu spotřebovaného kabely. Blade Cabling Manager ukončí až 2 592 vláken ve dvou regálových jednotkách.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment