Belgická univerzita upravuje datové centrum pro superpočítač BrENIAC

BrENIAC at the University of Leuven

Na univerzitě v Gentu (UGent) v Belgii se upgraduje osm let staré datové centrum pro umístění superpočítače BrENIAC.

Zprávy o postupu a plány zveřejnila univerzita na svých webových stránkách. Bylo také zveřejněno výběrové řízení na dodání a uvedení do provozu výpočetní infrastruktury HPC 1. úrovně pro použití ve Vlámském superpočítačovém centru (VSC).

Vlámské superpočítačové centrum je partnerství mezi pěti vlámskými univerzitami a jejich různými sdruženími. Všechny instituce sdílejí superpočítač BrENIAC, ale byl umístěn pouze na univerzitě v Lovani. Protože se však BrENIAC blíží ke konci své životnosti, systém se nyní přesouvá do UGentu.

UGent bylo původní umístění předchozího počítače VSC, který byl v univerzitním datovém centru, které bylo postaveno v roce 2012.

To se vše změnilo v roce 2016, když se vlámská vláda rozhodla, že VSC potřebuje další HPC, a tak investovala do jiného systému. To vyústilo v BrENIAC, který byl umístěn v Lovani, místo UGentu, 70 km daleko.

Johan Van Camp, vedoucí pro ICT infrastrukturu univerzity, uvedl, že datové centrum v Gentu si vyžádalo upgrade, než zde umístí 550 000 Gflops BrENIAC.

Van Camp také řekl: „Přinejmenším je to pro naši univerzitu velká čest. V letech 2008–2009 se vlámská vláda rozhodla investovat do superpočítačů pro univerzity. Ale někde prostě superpočítač neumístíte. K tomu potřebujete správně vybavený prostor. Datové centrum centralizuje veškerou elektronickou infrastrukturu. Po osmi letech provozu je třeba vyměnit síťový hardware a musíme nainstalovat nové směrovače a přepínače, protože pokud datové centrum selže, už nic nebude fungovat.”

Očekává se, že práce na datovém centru začnou v únoru a budou dokončeny do konce roku 2020.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment