China Mobile International otevřela datové centrum u Londýna

China Mobile DC

China Mobile International (CMI), dceřiná společnost China Mobile, otevřela 10MW datové centrum v Slough, nedaleko Londýna a uvedla, že nové zařízení bude významným krokem k propojení Číny s Evropou.

Datové centrum CMI 1.600 se otevřelo začátkem prosince v  Slough Trading Estate v Berkshire. Je vybaveno třemi samostatnými přívody z optických kabelů a má certifikaci Tier III of Design od Uptime Institute.

Dokončením projektu se Čínská vláda snaží navázat užší vazby mezi Asií a Evropou prostřednictvím pozemních a námořních sítí. Iniciativa Belt and Road, dříve známá jako „New Silk Road“ byla zahájena v roce 2013 čínským prezidentem Xi Jinpingem. Podle CMI bylo Spojené království ideální lokalitou díky své vysoké hustotě vláken, stabilní energii a kvalifikované pracovní síle. Nyní otevřené datové centrum naváže spojení s nově otevřenými datovými centry CMI v Singapuru a dalšími zavedenými zařízeními, jako je například to v Hongkongu.

Statní společnost říká, že závod v Slough bude napojen na Transit Europe-Asia 2 (TEA-2), Transite Europe-Asia 3 (TEA-3), Europe-Russia-Mongolia-China (ERMC) a Diverse Route pro evropské a asijské trhy (DREAM). Tento řetězec připojení umožňuje datovému centru Slough, přístup k více než 300 městům ve 31 provinciích a regionech po celé Číně.

Dr. Li Feng, předseda představenstva a generální ředitel CMI, uvedl: „Otevření našeho datového centra ve Velké Británii je znakem závazku CMI na podporu bezpečného a spolehlivého vysokorychlostního připojení po celém světě.“

„Stále vidíme nejen silnou poptávku zákazníků pro řešení připojení, cloudu a doručování obsahu mezi Asijským Pacifikem a Evropou, ale i mezi Blízkým východem a Afrikou.“

Na konferenci DCD> London 2019, která proběhla v listopadu, popsal správce datového centra CMI pro EU a USA Jack Ke popis tohoto zařízení a menšího ve výstavbě v německém Frankfurtu. Řekl: „V současné době máme sedm datových center, které jsou ve výstavbě, nebo již v provozu.“

Iniciativa Beld and Road (BRI) je globální rozvojová strategie přijatá čínskou vládou. Čínský prezident Xi Jinping poprvé oznámil strategii během svých návštěv v Indonésii a Kazachstánu v roce 2013.

V lehce matoucím použití překladu „Belt“ označuje pozemní infrastrukturu, jako jsou silnice a pozemní spojení, zatímco „Road“ na druhé straně odkazuje na námořní trasy a podmořské kabely.

Jinping uvedl 28. března 2015 při předváděcím ceremoniálu Boaského fóra pro Asii (BFA): „Programy rozvoje budou otevřené a inkluzivní, nikoli exkluzivní. Bude to skutečný sbor zahrnující všechny země a nejen sólo pro samotnou Čínu.“

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment