Firemní NVMe SSD bootovací disk pro datová centra

datacenter memory kingston

Společnost Kingston Digital Europe ohlásila zahájení dodávek nového M.2 NVMe bootovacího SSD disku DC1000B určeného pro datová centra. Nový disk je ideální pro servery, které mají jeden nebo dva M.2 NVMe sloty vyhrazené pro účely bootování, a umožňuje tak uvolnit cenné přední 2,5″ přihrádky pro další disky pro ukládání dat. Kingston DC1000B má velikost 22 × 80 mm, vestavěnou ochranu proti ztrátě napájení a výdrž 0,5 DWPD4 pro zajištění dlouhodobého provozu. Může se pochlubit neuvěřitelným výkonem s rychlostí až 3,2 GB/s a 205 kIOPS2 a je určen především pro bootování, dá se však využívat například i jako mezipaměť nebo pro ukládání záznamů protokolu o činnosti systému.

„I když byly disky s rozhraním M.2 původně vyvíjeny pro klientské počítače, jejich malé rozměry a vysoký výkon z nich činí atraktivní variantu i pro použití na serverech,“ řekl Tony Hollingsbee, obchodní manažer Kingstone pro SSD v regionu EMEA. „DC1000B byl účelově vytvořen pro nejmodernější běžné i špičkové servery, které používají M.2 NVMe SSD disky pro bootování nebo jako lokální cache jednotku.“

DC1000B je vysoce výkonný M.2 (2280) NVMe SSD disk s nejnovějším rozhraním PCIe Gen 3.0 × 4 a technologií 3D TLC NAND. Nabízí datovým centrům ekonomické řešení bootovací jednotky se zárukou, že kupují SSD disk vytvořený přímo pro použití na serveru. Je ideální jako interní bootovací jednotka pro servery montované do velkých skříní a také pro speciální systémy, kde je zapotřebí vysoce výkonný M.2 SSD disk vybavený vlastní ochranou proti ztrátě napájení (PLP). Tento disk byl navržen tak, aby měl konzistentní výkon a nízkou latenci pro náročný firemní provoz, což běžné klientské SSD disky obvykle nemívají.

Disky DC1000B jsou k dispozici v kapacitách 240 a 480 GB1 a nabízejí omezenou pětiletou záruku.

Související články

Leave a Comment