Telstra spolupracuje s TPN pro kabelový systém US-Asia Echo

datacenter Guam cable

Telstra International uzavřela partnerství s Trans Pacific Network (TPN) na podmořském kabelu Echo.

Podmořský kabel je první, který přímo spojuje USA se Singapurem a vytváří novou trasu v Transpacifické oblasti.

Podmořský systém společnosti Echo propojí Kalifornii, Jakartu, Singapur a Guam, přičemž první segmenty (Guam-USA) mají být spuštěny v polovině roku 2024, se zbývajícími segmenty v roce 2025.

Podmořský kabel, který vlastní Google a Meta, bude mít délku více než 17 000 km. EdgeConnex staví kabelovou přistávací stanici pro kalifornské přistávací místo v Eurece.

Telstra se stane provozním partnerem TPN a bude poskytovat služby kabelových přistávacích stanic pro Echo v Singapuru a služby Network Operations Center.

XL Axiata přikládá kabel v Indonésii a bude spolupracovat se společností Telstra na poskytování služeb do Indonésie.

„Naše podmořská síť přináší Telstra International jedinečnou pozici pro úspěšnou navigaci ve složitosti těchto prostředí, aby byla zajištěna stabilita světové digitální konektivity,” řekl Roary Stasko, generální ředitel Telstra International.

Podle Telegeography se očekává, že poptávka po šířce pásma v Trans-pacifické oblasti do roku 2029 meziročně poroste o 39 procent.

„Trans-Pacifik je kritickým spojovacím bodem pro dosažení USA a geografie těchto regionů znamená, že se budou pro mezinárodní konektivitu spoléhat na nové podmořské kabelové trasy, jako je Echo,” dodal Aaron Knapick, CFO, TPN.

Nedávno Telstra oznámila, že uzavřela partnerství se společnostmi Google a APtelecom na novém podmořském kabelovém systému spojujícím ostrovy v Pacifiku.

Systém nazvaný „Pacific Connect” bude obsahovat dva podmořské kabely: Bulikula a Halaihai.

Australská telekomunikační společnost Telstra také oznámila, že rozšířila svou síť na trhy Latinské Ameriky zřízením specializovaného bodu přítomnosti (PoP) ve Stemmons Towers v Dallasu v Texasu.

Společnost uvedla, že v rámci toho spolupracuje s mexickými telekomunikačními společnostmi Axtel a Vivaro.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Foto: Pixabay

Související články

Leave a Comment