D-Wave oznamuje 1200 qubitový kvantový počítač

quantum computer AI gen

Společnost D-Wave zabývající se kvantovou výpočetní technikou oznámila, že zkalibrovala prototyp 1200 qubitů Advantage2 (Adv2), čímž zdvojnásobila počet qubitů a spojů obsažených v předchozí verzi prototypu.

Nový prototyp Adv2 obsahuje více než 1 200 qubitů a 10 000 spojů a demonstruje 20x rychlejší čas k vyřešení náročných optimalizačních problémů.

D-Wave uvedla, že také zvýšila qubit konektivitu z 15 na 20 cest, snížila spotřebu energie o více než 40 procent a zdvojnásobila čas koherence qubitů.

Prototyp bude brzy k dispozici v kvantové cloudové službě Leap.

D-Wave uvedla, že nový prototyp Advantage2 je také 20krát rychlejší při řešení „spin glasses“, přičemž výzkum provedený společností ukázal, že prototyp Adv2 zvyšuje kvantové korelace dvakrát rychleji v simulaci materiálů ve srovnání se systémem Advantage. Kromě zlepšeného výkonu při problémech s uspokojením omezení bylo v Adv2 také vidět snížení chyb v úlohách kvantové simulace.

Celkově D-Wave uvedla, že prototyp Advantage2 porazil systém Advantage v 90 procentech času.

„Nový prototyp Advantage2 představuje obrovský krok ve výkonu,“ řekl Mark W. Johnson, senior viceprezident pro kvantové technologie a systémové produkty ve společnosti D-Wave. „S novým výrobním balíkem s nižší hlučností vidíme významné zisky v oblasti soudržnosti, konektivity a energetického rozsahu, což se promítne do kvalitnějších a rychlejších řešení.”

Johnson dodal: „Tento prototyp s více než 1 200 qubity nám dává velkou jistotu, že celý systém Advantage2 bude naším dosud nejvýkonnějším systémem a odemkne našim zákazníkům značný výpočetní výkon a možnosti řešení problémů.“

Společnost D-Wave, která nabízí kvantové stroje využívající kvantové žíhání, vstoupila na burzu v srpnu 2022 po fúzi SPAC s DPCM Capital.

V říjnu D-Wave čelila druhému potenciálnímu stažení z New York Stock Exchange (NYSE) kvůli nízké ceně akcií. Společnost dostala šest měsíců na to, aby během 30denního období dostala cenu svých akcií zpět nad průměrnou závěrečnou cenu akcií 1 dolar.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: Pixabay

Související články

Leave a Comment