Singapur plánuje zdvojnásobit kapacitu podmořských kabelů

kabel datové centrum moře

Singapur oznámil plány na zdvojnásobení kapacity podmořských kabelů se třemi novými místy přistání v příštích 10 letech.

Plán je součástí plánu digitální konektivity, který zahájila singapurská ministryně komunikací a informací Josephine Teo na akci ATx, která zahrnuje vývoj v infrastruktuře a softwaru a také kroky k propagaci „digitálních lídrů“.

V Singapuru již přistává 26 kabelů, což dává tomuto městskému státu více kabelů než má Indonésie, Japonsko nebo Malajsie, přestože má pouze pevninu o velikosti New Yorku a 5,5 milionu obyvatel. Kabely končí na třech přistávacích stanicích a plán je zdvojnásobit tuto kapacitu během příštích 10 let.

Návrh také plánuje zajistit bezproblémovou end-to-end konektivitu 10 Gb/s v rámci země do pěti let a zahrnuje kroky k ekologičtějším datovým centrům se standardem určeným ke zvýšení jejich provozní teploty.

Teo řekl: „Nejdeme pro více stejného, jen rychleji. Místo toho budujeme kapacitu pro široké využití nových aplikací, pro které současná šířka pásma nebude dostačující, jako jsou ty s datově náročnými operacemi nebo intenzivním využíváním umělé inteligence.“

Modernizace podmořských kabelů již probíhá, protože se uvádí, že dalších 14 kabelů je již na cestě do městského státu, včetně Echo, prvního přímého kabelu mezi USA a Singapurem, který má Meta a Google dokončit v roce 2024. Další transpacifický kabel, Bifrost, přinášejí Meta, Keppel a Telin.

Přidat více kabelů je však složité kvůli omezené kapacitě na stávajících místech, což způsobuje nevyřízené položky a zpoždění při schvalování.

Více přistávacích stanic by mohlo vést k rychlejšímu schvalování a přinést až 10 miliard dolarů, řekl analytik telegeografického výzkumu Marvin Tan z Nikkei Asia. Získání těchto míst však bude vyžadovat spoustu práce, včetně zajištění spolehlivého napájení, opatření ke zmírnění katastrofy a příznivých nařízení od vlády.

Tan chce vidět transparentní zásady týkající se umístění kabelových přistávacích stanic a zjednodušené povolování nových kabelových přistávacích míst, stejně jako jasné zásady ochrany soukromí a ochrany dat.

Státní ministr pro komunikace a informace Janil Puthucheary uvedl, že nové kabely a přistávací stanice budou vyžadovat, aby vláda spolupracovala s mezinárodními společnostmi vyrábějícími vlákna a dalšími vládními agenturami.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

3 Thoughts to “Singapur plánuje zdvojnásobit kapacitu podmořských kabelů”

  1. […] systém společnosti Echo propojí Kalifornii, Jakartu, Singapur a Guam, přičemž první segmenty (Guam-USA) mají být […]

  2. […] systém společnosti Echo propojí Kalifornii, Jakartu, Singapur a Guam, přičemž první segmenty (Guam-USA) mají být […]

  3. […] systém společnosti Echo propojí Kalifornii, Jakartu, Singapur a Guam, přičemž první segmenty (Guam-USA) mají být […]

Leave a Comment