Google urovnal žalobu na porušení patentu TPU ve výši 1,67 miliardy dolarů

chip technology AI gen

Google dosáhl urovnání v soudním sporu o porušení patentu ve výši 1,67 miliardy dolarů, který podal počítačový vědec Dr. Joseph Bates.

Podrobnosti o urovnání nebyly zveřejněny, ale agentura Reuters uvedla, že dohoda byla uzavřena ve stejný den, kdy právníci obou stran měli přednést závěrečné řeči.

Ve své žalobě Bates, který v roce 2005 založil technologickou licenční a vývojářskou společnost Singular Computing, tvrdil, že místo licencování jeho návrhů počítačové architektury je Google zkopíroval pro vytvoření svých procesorů TPU (Tensor Processing Units) v2 a v3.

Bates tvrdil, že Google měl znalosti o jeho návrzích, protože se se společností setkal při třech různých příležitostech v letech 2010 až 2014 a podělil se o své inovace v oblasti počítačového zpracování se společností Google, zatímco diskutoval o tom, jak řešit problémy související s AI.

TPU jsou specializované hardwarové akcelerátory navržené společností Google speciálně pro urychlení úloh strojového učení. Tyto čipy používá Google k podpoře funkcí umělé inteligence v řadě služeb Google, včetně Vyhledávání Google, Gmailu a Překladače Google.

Mluvčí společnosti Google ve svém prohlášení uvedl: „Jsme rádi, že jsme tuto záležitost vyřešili. Jak jsme ukázali u soudu, patent společnosti Singular se nevztahuje na naše jednotky Tensor Processing Unit, které byly nezávisle navrženy a vyrobeny inženýry Google pomocí technologie Google.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment