Slučování datacenter, akvizice dosáhly v roce 2017 20 miliard dolarů

Dolary

Minulý rok byly zaznamenány některé z největších transakcí v datových centrech: od akvizice společnosti Digital Realty společností DuPont Fabros za 7,6 miliardy dolarů až po prodej 29 datových center, která koupila společnost Equinix od společnosti Verizon.

Výsledkem je, že významné transakce spojené s fúzemi a akvizicemi zahrnující operátory datových center dosáhly v roce 2017 celkem 20 miliard dolarů, tvrdí Synergy Research. Počet je vyšší než součet za léta 2015 a 2016.

Nákupní horečka

Vědci tvrdí, že v průměru do roku 2017 se téměř každý týden uzavřela téměř jedna významná fúze a akvizice. Pět obchodů bylo oceněno za miliardu dolarů nebo více. Jednalo se o nákupy společností Digital Realty, Equinix, Cyxtera, Peak 10 a Digital Bridge. Šlo o dalších dvanáct dohod, které byly oceněny v rozpětí od 100 milionů dolarů do 1 miliardy dolarů a 31 obchodů v hodnotě až 100 milionů dolarů.

Rok 2018 slibuje, že nebude o nic míň vzrušující – podle společnosti Synergy existují čtyři velké dohody, které byly sice dohodnuty, ale dosud nebyly uzavřeny. Jejich celková hodnota přesahuje 2,6 miliard dolarů.

Společnost Equinix a Digital Realty se v posledních třech letech projevily jako největší investoři, přičemž vynaložily celkem 19 miliard dolarů na akvizice – toto číslo ale nezahrnuje nákup společnosti australského operátora datových center Metronode společnosti Equinix za 800 milionů dolarů, které by měly být uzavřeny až v první polovině roku z roku 2018.

„To, co především řídí fúze a akvizice v datových centrech, jsou podniky, které se více zaměřují na zlepšování schopností informačních technologií a méně na vlastnictví datových center,“ uvedl John Dinsdale, hlavní analytik a výzkumný pracovník společnosti Synergy Research Group. „Tento posun způsobuje obrovský nárůst outsourcingu, ať už prostřednictvím cloudových služeb, nebo využíváním kolokačních zařízení, či prodeje a zpětného leasingu datových center. Dramatický růst poskytovatelů cloudů také vede k změnám v průmyslu datových center, protože operátoři datových center se snaží pomoci jim rychle zvyšovat rozsah a celosvětové rozšíření. Očekáváme, že v příštích pěti letech budeme mít mnohem více fúzí a datových center.“

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment