Národní laboratoř Los Alamos rozšiřuje nasazení SambaNova

SambaNova Systems AI

Národní laboratoř (LANL) amerického ministerstva energetiky (DOE) v Los Alamos rozšíří využití hardwaru umělé inteligence od SambaNova Systems.

SambaNova uvedla, že LANL přijímá sadu SambaNova Suite a rozšiřuje své stávající nasazení DataScale pro spouštění pracovních zátěží AI, včetně technologií generativní AI a velkých jazykových modelů (LLM).

„Los Alamos investuje do generativní umělé inteligence, aby podpořilo široké spektrum národních bezpečnostních misí,“ řekl Jason Pruet, ředitel Národního bezpečnostního úřadu pro umělou inteligenci v Los Alamos National Laboratory.

„Na úsvitu éry exascale superpočítačů se stále více spoléháme na to, že umělá inteligence bude součástí výpočetního ekosystému ASC, aby podpořila naše cíle nyní i v nadcházejících letech,“ řekl programový ředitel NNSA ASC Thuc Hoang.

„Jsme potěšeni, že rozšiřujeme naše stávající nasazení systémů SambaNova, abychom podpořili generativní AI a LLM technologie a přispěli k programu ASC.“

Podrobnosti o víceleté dohodě nebyly sdíleny, ale SambaNova potvrdila, že jde o rozšíření stávajícího partnerství.

Marshall Choy, viceprezident produktu SambaNova Systems, řekl: „Partnerství ukazuje výkonnostní výhodu SambaNova oproti systémům založeným na GPU na nejnáročnějším základním modelu a pracovní zátěži hlubokého učení.”

„To znamená více experimentů a více objevů, které urychlují a ovlivňují národní iniciativy.”

LANL se sídlem v Santa Fe v Novém Mexiku byl založen ve 40. letech 20. století jako klíčové místo během projektu Manhattan na vývoj jaderných zbraní. Dnes je tato lokalita domovem řady superpočítačů, včetně nedávno instalovaného systému Crossroads.

SambaNova se sídlem v San Francisku, založená v roce 2017, získala více než 1 miliardu dolarů od investorů, včetně Google Ventures, Intel, SoftBank a singapurského investičního fondu GIC. Spoluzakladatel Christopher Ré dříve založil datovou společnost Lattice, kterou v roce 2017 koupil Apple.

SambaNova představuje svou sadu jako on-prem nebo cloudovou nabídku, která společnostem umožní trénovat své vlastní generativní modely umělé inteligence založené na oblíbených základních modelech.

V červnu konzultační gigant Accenture nasadil ve svém datovém centru sadu tří racků pro generativní práci s umělou inteligencí. Zákazníkem je také Argonne National Laboratory společnosti DOE.

Každá skříň DataScale SN30 42U může obsahovat až tři systémy DataScale SN30-8, každý s osmi jednotkami Cardinal SN30TM RDU a celkovou pamětí 8 TB. Společnost nedávno uvedla na trh nový procesor SN40L.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment