OTP Bank vybrala SambaNova Systems pro AI superpočítač

SambaNova Systems datacenter

Maďarská OTP Bank využije SambaNova Systems k vybudování „nejrychlejšího AI superpočítače v Evropě“.

Tyto dvě společnosti oznámily strategické partnerství pro nasazení systému umělé inteligence s více racky, postaveného na SambaNova Dataflow-as-a-Service GPT a jeho integrovaném softwarovém a hardwarovém systému DataScale, pro to, o čem SambaNova řekla, že bude nejpokročilejší jazykový model světa v komerční bance. Specifikace nebo podrobnosti o systému nebyly sdíleny.

Systém bude poskytován jako národní zdroj umělé inteligence pro veřejný sektor, soukromý průmysl a vysoké školství ve spolupráci s ministerstvem pro inovace a technologie (ITM) Maďarska.

„Jedná se o jedinečnou spolupráci mezi OTP Group, ITM a SambaNova Systems, která poskytuje zemi a regionu střední a východní Evropy neuvěřitelný zdroj,“ řekl Péter Csányi, zástupce generálního ředitele, vedoucí digitální divize OTP Group. „S potěšením oznamujeme, že tento převratný superpočítač bude představovat jedinečnou schopnost umělé inteligence vytvářet jazykové modely na úrovni GPT-3 pro jazyky v celé střední a východní Evropě.“

OTP Bank Group se sídlem v Budapešti je jedním z největších nezávislých poskytovatelů finančních služeb ve střední a východní Evropě. OTP (Országos Takarék Pénztár, neboli Národní spořitelna) byla založena v roce 1949 jako státní spořitelna a komerční banka. Dnes má více než 17 milionů zákazníků.

„OTP Group má působivý plán, který je špičkou v oboru, aby se umělá inteligence stala klíčovým technologickým motorem pro příští desetiletí. S podporou ITM bude prostředí umělé inteligence, které vytvářejí, poskytovat dostupnou a špičkovou infrastrukturu pro univerzity, výzkumná centra, veřejné a soukromé organizace v celém Maďarsku,“ řekl prof. Dr. László Palkovics, ministr pro inovace a technologie v Maďarsku.

Obě společnosti budou spolupracovat na vybudování „jedinečného maďarského jazykového modelu“ – jednoho z nejsložitějších jazyků na světě – následovaného jedinečnými jazyky ostatních zemí skupiny OTP. Samba řekl, že zákazníci OTP „zažijí rychlejší a více personalizované finanční služby založené na AI“.

„Velké jazykové modely se rychle stávají primárním rozhraním pro podnik a AI bude řídit transformaci odvětví. Toto nasazení v OTP Group ukáže, co je možné s pokročilou AI v odvětvích náročných na dokumenty, jako je bankovnictví a finanční služby,“ řekl Rodrigo Liang, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti SambaNova Systems.

SambaNova se sídlem v San Francisku, založená v roce 2017, získala více než 1 miliardu dolarů od investorů, včetně Google Ventures, Intel, SoftBank a singapurského investičního fondu GIC. Spoluzakladatel Christopher Ré dříve založil datovou společnost Lattice, kterou v roce 2017 koupil Apple.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

One Thought to “OTP Bank vybrala SambaNova Systems pro AI superpočítač”

  1. […] Choy, viceprezident produktu SambaNova Systems, řekl: „Partnerství ukazuje výkonnostní výhodu SambaNova oproti systémům založeným na […]

Leave a Comment