Rigetti uvádí na trh první komerčně dostupnou jednotku kvantového zpracování (QPU)

Rigetti quantum processing unit

Kvantová výpočetní společnost Rigetti uvedla na trh Novera QPU, první komerčně dostupnou jednotku kvantového zpracování (QPU) společnosti.

Novera QPU, postavená v závodě Rigetti Fab-1 ve Fremontu v Kalifornii, obsahuje 9-qubitový čip s otočnými spojkami pro rychlé 2-qubitové operace a 5-qubitový čip pro testování jedno-qubitových operací.

Novera QPU je založena na architektuře Rigetti čtvrté generace třídy Ankaa, která byla poprvé představena v srpnu 2023.

Rigetti již dříve v tomto roce dodala 9-qubitovou QPU do Fermilab, laboratoře částicové fyziky v USA.

„Naše nová Novera QPU umožňuje praktický přístup k naší nejinovativnější kvantové výpočetní technologii. Se stejnou architekturou jako naše 84-qubitové systémy Ankaa mohou mít výzkumníci pracující s Novera QPU náskok při provádění své kvantové výpočetní práce a posunout průmysl kupředu,“ řekl generální ředitel Rigetti, Dr. Subodh Kulkarni.

Novera QPU implementuje univerzální, hradlové kvantové výpočty a může být použita vývojáři kvantového softwaru a algoritmů k testování různých scénářů, včetně hybridních kvantových algoritmů; charakterizace, kalibrace a zmírnění chyb; a pro experimenty s kvantovou korekcí chyb (QEC).

Novera QPU lze integrovat s komerčně dostupnými ředicími chladničkami a řídicími systémy a lze jej objednat přímo u společnosti Rigetti s počáteční cenou 900 000 USD.

datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment