NextDC začíná budovat datové centrum v Darwinu v Austrálii

NextDC P2 datacenter

V datovém centru NextDC D1 v australském Darwinu byla zahájena výstavba.

Poprvé bylo oznámeno v roce 2021 a konečně probíhají práce na 8MW datovém centru v australském Severním teritoriu.

Zařízení, které se nachází v blízkosti kampusu CBD Univerzity Charlese Darwina, staví společnost Kapitol Group NT a očekává se, že v této oblasti vytvoří přibližně 200 pracovních míst.

D1 bude mít rozlohu 3 000 m2 a podle webových stránek NextDC bude moci umístit až 1 000 stojanů. Podle aktuálních harmonogramů by první fáze datového centra měla být v provozu do poloviny roku 2024.

Zařízení se připojí k domácím i podmořským kabelům, včetně kabelu Vocus Darwin-Jakarta-Singapur, který byl uveden do provozu začátkem tohoto roku. Očekává se, že v příštích letech přibudou nové kabely, které se také napojí na D1.

„Územní labouristická vláda se zaměřuje na poskytování a hledání kvalitních projektů s dlouhodobými pozitivními výsledky,” řekla Natasha Fyles, hlavní ministryně australského Severního teritoria.

„Darwin se nachází do 50 milisekund pro více než 500 milionů lidí a nabízí bezpečné a stabilní místo pro digitální, datové, technologické a telekomunikační společnosti, které mohou zahájit, přemístit nebo rozšířit své operace, aby obsluhovaly místní, australské a indo- tichomořské trhy.”

„Tato investice ve výši 80 milionů AU $ (52 milionů USD) pomůže diverzifikovat a posílit ekonomiku území. Díky vytvoření více než 200 pracovních míst během výstavby a 20 pracovních míst v provozu podpoří toto datové centrum růst technologických podniků a mnoha vládních agentur na tomto území a vytvoří digitální kariéru pro místní.”

Craig Scroggie z NextDC dodal, že zařízení bude první svého druhu v Darwinu a bude vlajkovou lodí společnosti v Severním teritoriu.

Společnost v současné době provozuje datová centra po celé Austrálii, včetně Sydney, Melbourne, Brisbane, Perthu, Port Hedland, Canberra, Sunshine Coast a Adelaide.

Začátkem tohoto roku společnost NextDC získala dluhovou facilitu ve výši 400 milionů AU $ (279 milionů USD), aby umožnila další růst. V květnu 2023 společnost odhalila plány na mezinárodní expanzi s novými projekty v Kuala Lumpur v Malajsii a Aucklandu na Novém Zélandu.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment