Infinera dosahuje na transatlantickém podmořském kabelu MAREA rekordních rychlostí 30Tbps

MAREA Microsoft

Společnost Infinera dosáhla nového rekordu v rychlosti a kapacitě pro přenos dat přes transatlantický kabel MAREA, překonává tak vlastní rekord na vysokokapacitním kabelu používaném společnostmi Microsoft a Facebook.

Společnost zabývající se optickými sítěmi tvrdí, že v nedávné zkoušce dosáhla nasaditelné kapacity 28Tbps na jednom páru vláken, s „hrdinským“ výsledkem 30Tbps celkové kapacity pomocí optického enginu ICE6. Společnost uvádí, že dosáhla nasaditelné maximální rychlosti 450-650Gbps s „hero rate“ 700Gbps na jeden pár vláken na vzdálenost 4 125 mil (6 640 km).

Společnost v roce 2018 stanovila předchozí rekord 6,21 bitů za sekundu na hertz (b/s/Hz) a kapacitu 26,2 Tbps (na pár vláken) pro kabel MAREA. Kabel byl původně navržen tak, aby přenášel 20 Tbps na pár.

Dr. Steve Grubb, globální síťový optický architekt ve Facebooku, říká, že celková kapacita kabelu MAREA by měla být na základě těchto nejnovějších výsledků testů schopna 224 Tbps. Řekl, že vyšší rychlost přenosu dat na vlnu znamená lepší náklady na bit a celkově méně energie.

“Možnost 28Tbps s ICE6 snižuje počet síťových prvků o 60 procent oproti boxům, které byly dříve vyžadovány pro 24Tbps,” řekl.

MAREA, která byla dokončena v roce 2017, je společným projektem společností Microsoft, Facebook a Telxius, který spojuje Virginia Beach v USA a Bilbao ve Španělsku pomocí kabelu pod Atlantským oceánem o délce 6 125 km (6 640 km).

Původně navržený pro kapacitu 160Tbps dosáhl v roce 2018 200Tbps s využitím Infinite Capacity Engine (ICE4) čtvrté generace společnosti Infinera. Společnost tvrdila, že to byl tehdejší rekord pro transatlantickou spektrální účinnost v reálném čase.

Kabel se skládá z osmi párů vláken. Každý dva páry vlastní společnost Microsoft a Facebook, zatímco Telxius vlastní tři páry pro vlastní a zákaznické použití. V roce 2019 získala pár vláken na MAREA společnost AWS od společnosti Telxius na bázi IRU.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: Microsoft

Související články

One Thought to “Infinera dosahuje na transatlantickém podmořském kabelu MAREA rekordních rychlostí 30Tbps”

  1. […] MAREA z USA do Španělska vlastněný společnostmi Facebook a Microsoft držel předchozí rekord v kapacitě kabelů a mohl by dosáhnout maxima 224 Tbps pomocí nových […]

Leave a Comment