Switch Datacenters bude vytápět domy a kanceláře pomocí zbytkového tepla

Switch Datacenters

Switch Datacenters bude dodávat odpadní teplo ze svých zařízení k ohřívání místních domů a podniků za sníženou cenu.

Projekt „Cloud-to-Heat“ v datovém centru AMS2 v nizozemském Woerdenu je upgradem na přímé chlazení kapalinou (DLC). V rámci modernizace společnost nahrazuje plynové generátorové jednotky, které se dříve používaly k vytápění kanceláře společnosti a sousedních budov, výměníkem tepla, který bude dodávat teplo ze serverů.

Místo chlazení serverů vzduchem používá chlazení kapalinou (DLC) k přenosu tepla od komponent a voda používaná při této technice chlazení se ohřívá na teplotu 40 až 60 ° C . Ohřátá voda z AMS2 se přivádí přímo k nemovitostem a voda v systému DLC se recirkuluje bez dalšího chlazení. Zařízení má jednoduché suché chladiče jako záložní zdroj pro případ, že by zařízení neodvádělo teplo nebo došlo k technickému problému.

Datové centrum AMS2, které se nachází jižně od Amsterdamu, dříve využívala nizozemská banka ABN AMRO, než ho v roce 2014 získala společnost Switch Datacenters. Má 5 500 metrů čtverečních podlahové plochy a většina zařízení je pronajata společnosti IBM.

Generální ředitel Switch Datacenters Gregor Snip uvedl, že 97 procent tepla serveru bude zachyceno a dodáno do domácností a kanceláří a zákazníci, kteří takto získají teplo, získají slevu 20 až 30 procent z nákladů na energii. Společnost bude vytápět přes 2 000 domů a dvě velké kancelářské budovy. Doufá, že podobnou strategii budou následovat i další poskytovatelé, zejména při zvyšování hustoty datových center.

“Věříme, že datová centra (s DLC) pomohou městům ve velmi blízké budoucnosti udržitelným způsobem dosáhnout jejich CO2 neutrálních cílů,” uvedl. “Poskytovatelé cloudu zároveň dostávají pobídky pro výrobu tepla, aby vytvořili klasický win-win systém.”

Jelikož čipy dosahují limitu Mooreova zákona, stále vyšší hustota znamená vyšší poptávku po energii a chlazení. Ve výsledku se hledají nové způsoby chlazení, které by udržovaly nízké provozní náklady a náklady na vytápění. Kapalinové chlazení se stává stále populárnější volbou. Zpráva Global Market Insights předpovídá, že trh DLC datových center bude mít do roku 2025 hodnotu přes 2,5 miliardy USD, oproti 750 milionům USD v roce 2018.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment