Zoom otevírá datové centrum v Singapuru, první v jihovýchodní Asii

Zoom datacenter

Společnost Zoom Video Communications otevřela datové centrum v Singapuru, své první zařízení v jihovýchodní Asii.

V dubnu Singapur dočasně zastavil používání aplikace pro domácí vzdělávání poté, co se hackeři dostali do meetingu a zveřejnili obscénní obrázky. Singapurské úřady později zrušily zákaz aplikace pro videokonference a více než 400 singapurských škol nyní Zoom používá.

Společnost při založení nového datového centra spolupracovala se singapurským Výborem pro hospodářský rozvoj, ačkoli není jasné, zda se jedná o nové zařízení nebo velkoobchodní prostor. K uspokojení rostoucích potřeb společnosti společnost primárně využívá Amazon Web Services, ale rozšiřuje portfolio svých datových center.

Zoom nyní disponuje 18 datovými centry po celém světě, včetně dvou v Číně. V dubnu Citizen Lab University of Toronto objevil šifrovací klíče Zoom, které přicházely z e serverů v Číně. To vedlo k obavám o bezpečnost uživatelských údajů, protože čínské úřady mohou požadovat údaje všech uživatelů, které jsou v zemi.

Zoom v reakci na to uvedl, že chyba byla přehlédnutím kvůli jeho rychlému růstu v Číně a že omylem vložila několik čínských datových center na její whitelist záložních mostů, aby uspokojila poptávku.

Aplikace Zoom je vyvinuta třemi společnostmi v Číně, které mají název Ruanshi Software. Dvě ze tří společností jsou vlastněny společností Zoom, ale jedna je ve vlastnictví subjektu s názvem American Cloud Video Software Technology Co.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment