KPN pilotuje recyklovanou kabeláž z optických vláken

KPN recycled plastic fiber optic

Nizozemská telekomunikační společnost KPN začíná v září pilotní projekt na používání kabelů z optických vláken potažených 90% recyklovaného plastu.

Pouze 10 procent materiálů bude „nový“ plast a bude použit k výrobě pouzdra, které obsahuje kabely z optických vláken. Díky tomuto pilotnímu schématu je KPN první telekomunikační společností v Evropě, která tímto způsobem experimentuje s recyklovanými plasty.

KPN říká, že kabel je udržitelnější, protože používá 4,5 mm kabely v 10 mm rukávu namísto tradičního 6 mm kabelu v 14 mm rukávu, čímž se snižuje množství použitého plastu. To také umožňuje, aby se vešlo více kabelů na buben a více kabelů pro vedení potrubím.

Kabely byly vyvinuty ve spolupráci s partnery KPN Allinq, Van Gelder Telecom, Prysmian Group a VolkerWessels Telecom. Pilotní projekty poběží v Buitenpost (Friesland) a Nijmegen Dukenburg.

Vzhledem k úsporám na materiálech očekává KPN několik pozitivních efektů.

Každá cívka může pojmout více kabeláže díky tomu, že je mnohem tenčí a tím se snižuje počet cívek. To vše znamená, že pro dodávku materiálu pro vybraných 11 000 spojení v pilotním schématu je potřeba šest nákladních vozidel.

Pokud bude pilot považován za úspěšný, ​​budou kabely k dispozici pro další projekty s optickými vlákny.

Zdroj: datacenterdynamics

Související články

Leave a Comment