Užijte si filmy a hudbu přímo z NAS

QNAPMajitelé Apple TV získávají další možnost, jak si pohodlně přehrávat multimediální soubory. Ať již jde o filmy, videa nebo třeba hudbu. Pro majitele síťových úložišť QNAP uvedl totiž jejich výrobce aplikaci Qmedia pro tvOS. Tato aplikace může z běžného úložiště udělat skutečné domácí multimediální centrum.

Dívat se na běžné televizní vysílání či sledovat filmy, jak nám je servíruje vedení televizí, se dnes nechce již téměř nikomu. Stále větší procento uživatelů dává přednost přehrávat si takový obsah, na který právě mají chuť, a to v době, kterou si sami zvolí. Proto raději sáhnou po digitálním obsahu, který mají pod kontrolou. Čekat několik let, až některé zajímavé pořady uvedou české televize, je také otrava. Stále se ale neradi vzdáváme komfortu, jaký poskytuje velká obrazovka televize. Do centra pozornosti se tak logicky dostávají právě domácí síťová úložiště, která lze propojit s chytrou televizí nebo platformou, jako je právě Apple TV.

Bezpečně a pohodlně

Síťová úložiště QNAP splňují veškeré standardy, které bychom v dnešním IT světě očekávali. Kromě spolehlivosti a bezpečnosti se ale snaží svým uživatelům, ať už v domácnostech či ve firmách, nabídnout i něco navíc. Nejnovější možností je proměnit svůj NAS ve výkonné multimediální centrum. To je možné díky nedávno vydané aplikaci Qmedia pro tvOS, umožňující přehrávat uložená videa, fotografie a hudební soubory prostřednictvím Apple TV. Veškeré soubory jsou přitom přístupné přímo z prostředí Apple TV, uživatelé se tak nemusí zatěžovat přihlašováním NAS či složitým vyhledáváním svých filmů či hudby. Jednoduše tak mohou sdílet své multimediální soubory napříč všemi zařízeními, která mají v domácnosti – notebookem či mobilním telefonem počínaje a televizní obrazovkou v obýváku či ložnici konče.

Qmedia podporuje tvOS na Apple TV 4. Pro využití veškeré funkcionality Qmedia v plné šíři by měli uživatelé QNAP NAS používat na svých zařízeních firmware QTS 4.1.0 (či novější) a zároveň mít nainstalovanou Video/Photo/Music Station z centra aplikací QTS. Kromě toho podporuje QNAP také aplikaci Qmedia App.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související články

Leave a Comment