Utility Telecom a Clearfield propojují plovoucí datové centrum Nautilus s optikou

Nautilus Data Technologies

Utility Telecom a společnost pro správu optických vláken Clearfield připojily datové centrum Nautilus k vláknu.

Datové centrum o rozloze 10 000 čtverečních stop je instalováno na člunu v přístavu Stockton v Kalifornii.

Zařízení je nyní připojeno k 18 mil dlouhému, redundantnímu, vysoce početnému optickému okruhu, který Utility Telecom vybudoval, aby propojil datové centrum s hotelem místního operátora.

„Měníme dynamiku odvětví datových center tím, že zohledňujeme udržitelnost a dopad jako stejnou hodnotu jako výpočetní prostředí, odolnost a rozsah,“ řekl Ashley Sturm, viceprezident marketingu společnosti Nautilus Data Technologies. „Tým společností Clearfield a Utility Telecom pomohl navrhnout síť tak, aby vyhovovala konkrétním potřebám, abychom mohli maximalizovat příležitosti pro naši společnost a klienty.“

Datové centrum chladí své servery pomocí řeky San Joaquin, o které tvrdí, že umožňuje chladit více než 100 kW racku a PUE nižší než 1,15.

Průtok surové vody na podporu chlazení je kolem 4 500 galonů za minutu (GPM) a plovoucí zařízení může ze svých osmi čerpadel získat kapacitu až 12 000 GPM. Zařízení má redundanci N+1 a hromadná rozvodna 69 kV napájí místní rozvodnu Nautilus prostřednictvím vyhrazeného napájení 12 kV 10 MW. Přístav Stockton je přístavem pro vnitřní bezpečnost 1. úrovně.

„Poskytování správných možností připojení je zásadní pro to, jak přistupujeme k trhu, zejména pro společnosti jako Nautilus Data Technologies, které dodávají jedinečné řešení, které může změnit hru pro jejich příslušné odvětví,“ řekl Michael Wood, manažer národního trhu – utility, Clearfield. „Věříme, že můžeme našim operátorům pomoci překonat jakoukoli výzvu nebo překážku, kterou jejich prostředí pro nasazení představuje, když zavádějí optické sítě, aby pomohli posunout jejich síť a zákazníky dále.“

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment