Intel kupuje Tower Semiconductor za 5,4 miliardy dolarů

Intel Tower Semiconductor

Společnost Intel oznámila plány na akvizici izraelského specializovaného výrobce čipů Tower Semiconductor. Intel plánuje za společnost zaplatit 53 dolarů za akcii při prodeji v hotovosti, tedy asi 5,4 miliardy dolarů. Tower vyrábí speciální analogové obvody používané v mobilních, automobilových a energetických aplikacích.

„Akvizice významně posouvá strategii Intel IDM 2.0, protože společnost dále rozšiřuje svou výrobní kapacitu, globální stopu a technologické portfolio, aby uspokojila nebývalou průmyslovou poptávku,“ uvedl Intel.

„Společně s Intelem podpoříme nové a smysluplné příležitosti růstu a nabídneme našim zákazníkům ještě větší hodnotu prostřednictvím celé sady technologických řešení a uzlů a značně rozšířené globální výrobní stopy,“ řekl Russell Ellwanger, CEO Tower.

Společnost Intel se snaží rozproudit své podnikání Intel Foundry Services (IFS) od svého oznámení v březnu 2021. Polovodiče se používají ve všem a od začátku pandemie je jich nedostatek. Zákonodárci v USA zareagovali tím, že se pokusili podpořit domácí vývoj a výrobu polovodičů. Intel neztrácel čas a zavázal se investovat 20 miliard dolarů do vybudování dvou nových továren na výrobu polovodičů v Arizoně, které podle ní přinesou do arizonské ekonomiky více než 15 000 dlouhodobých pracovních míst. Společnost Intel získala během léta také zákazníky pro nové čipy společnosti Qualcomm a Amazon Web Services (AWS).

Růst datových center a internetu věcí společnosti byl ústředním bodem jejích posledních čtvrtletních zisků. Výrobce polovodičů potlačil vlastní čtvrtletní výhled o 1,3 miliardy dolarů a zakončil čtvrtletí s 19,5 miliardami non-GAAP příjmů. Výsledky se meziročně zvýšily o 4 %. Skupina Intel Data Center Group (DCG) vykázala čtvrtletní tržby ve výši 7,3 miliardy USD, což je meziroční nárůst o 20 %. Intel poznamenal, že to byl rekord pro obchodní jednotku. Společnost připisuje silná čísla DCG oživení podnikových a vládních výdajů. Společnost Internet of Things Group (IoTG) vykázala tržby ve výši 1,1 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 36 %.

Intel uvedl, že dohoda s Tower by měla být uzavřena během příštích dvanácti měsíců, s výhradou typických regulačních požadavků. Dohoda byla jednomyslně schválena správními radami společností Intel a Tower.

Zdroj: rcrwireless.com

Související články

Leave a Comment