TSMC zvažuje továrnu na čipy v Kumamoto

Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.

Společnost Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. uvažuje o vybudování továrny na čipy v prefektuře Kumamoto v západním Japonsku poblíž továrního komplexu Sony.

S odvoláním na čtyři zdroje Nikkei Asia říká, že TSMC hodnotí umístění a pobídkový balíček od státu.

„TSMC zvažuje návrh japonské vlády na vybudování vyspělé továrny na čipy v Japonsku, ačkoli se dosud plně nezavázala a nedokončila plán,“ uvedl jeden ze zdrojů.

Pokud bude vše pokračovat, bylo by to první výrobní centrum společnosti v Japonsku, které by v roce 2020 představovalo 4,7 procenta z příjmů TSMC.

Společnost Sony by byla jedním z hlavních zákazníků nové továrny. Neměla by však podíl v závodě, od kterého se očekává, že bude schopen vyrábět 28nm a 16nm čipy. Začátkem tohoto měsíce schválila japonská vláda projekt výzkumu čipů ve výši 338 milionů USD, kde společnost TSMC vyvine v zemi novou čipovou technologii.

Tento krok by byl posunem pro TSMC, který si tradičně ponechává většinu svého výzkumu a výroby ve své domovině.

S globálním nedostatkem čipů, rostoucím napětím mezi USA a Čínou a obavami, že budou odříznuty od technologie moderní doby, vlády soutěží o to, aby nabídly TSMC obrovské pobídky k budování ve svých zemích.

Společnost vyvíjí v Arizoně provozovnu za 12 miliard dolarů, rozšiřuje svou čínskou provozovnu a zvažuje otevření závodu v EU.

Současně pumpuje desítky miliard do svých tchajwanských fabrik, přičemž se očekává, že na celém světě bude během tří let vynaloženo 100 miliard dolarů.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

One Thought to “TSMC zvažuje továrnu na čipy v Kumamoto”

  1. […] Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), United Microelectronics Corp. (UMC) a Samsung varují klienty před zvýšením cen s odkazem na obavy z inflace, rostoucí náklady na energii a komponenty a vysoké úrokové sazby. […]

Leave a Comment