Google a SubCom postaví podmořský kabel Firmina z USA do Argentiny

Google cable route

Google bude financovat výstavbu nového podmořského kabelu spojujícího východní pobřeží USA s argentinským Las Toninas. Kabel Firmina, který má být postaven a nasazen společností SubCom, se napojí také v brazilské Praia Grande a Punta del Este v Uruguayi.

Kabel je pojmenován po brazilské abolici a autorce Marii Firmina dos Reis.

„Kabel s 12 vláknovými páry je nejdelší podmořský kabel, který má schopnost napájet jeden konec, což zvyšuje jeho spolehlivost,“ vysvětlil viceprezident pro globální síť Google Cloud Bikash Koley. „U podmořských kabelů se data šíří jako světelné impulsy uvnitř optických vláken kabelu. Tento světelný signál je zesílen každých 100 km vysokonapěťovým elektrickým proudem dodávaným na přistávací stanice v každé zemi. Zatímco kratší kabelové systémy se mohou těšit vyšší dostupnosti napájení z jednoho konce, delší kabely s velkým počtem optických párů to mají těžší. Firmina tuto bariéru prolomí – spojením Severní a Jižní Ameriky bude kabel vůbec nejdelší s funkcí napájení na jednom konci. Dosažení tohoto rekordního, vysoce odolného designu je dosaženo napájením kabelu o 20 procent vyšším napětím než u předchozích systémů.“

Google již provozuje kabel Tannat ve spolupráci s Antel Uruguay za účelem připojení stejných míst, kabel Curie spojující Kalifornii s Chile a kabel Monet spojující USA s Brazílií.

V Brazílii provozuje také systém Junior, který spojuje Rio de Janeiro a Santos.

Přidáním kabelu Firmina do svého portfolia společnost doufá, že zvýší jak kapacitu, tak přidá další vrstvu odolnosti.

V současné době provozuje cloudovou oblast v brazilském São Paulu a další staví v chilském Santiagu. Rovněž koupil pozemek pro budoucí zařízení v Uruguayi.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: Google

Související články

Leave a Comment