TSMC otevře druhou továrnu na výrobu polovodičů v japonském Kumamotu

Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., Ltd

TSMC otevře druhou továrnu na výrobu polovodičů v japonském Kumamotu, čímž se její celkové investice v zemi s podporou japonské vlády zvýší na více než 20 miliard dolarů.

Očekává se, že nově oznámený závod bude v provozu do konce roku 2027. TSMC již staví továrnu na výrobu čipů v hodnotě 7 miliard dolarů v Kumamotu, která by měla být otevřena koncem tohoto měsíce.

Výstavba druhé továrny má začít před koncem roku 2024 a očekává se, že bude mít celkovou výrobní kapacitu více než 100 000 12palcových waferů za měsíc pro použití v automobilových, průmyslových, spotřebitelských a HPC aplikacích.

Tchajwanští výrobci čipů budou držet 86,5procentní podíl v novém podniku, přičemž zbývající investice pocházejí od společností Sony, Denso a Toyota. V prohlášení TSMC také uvedlo, že zařízení vytvoří „více než 3 400 high-tech profesionálních pracovních míst“.

Kromě japonských továren buduje TSMC také nové výrobní závody v Německu a americkém státě Arizona. V německých Drážďanech se TSMC zavázala investovat 3,5 miliardy eur do výstavby své první továrny v Evropě.

Mezitím bylo zařízení v Arizoně sužováno problémy a v lednu 2024 společnost posunula datum provozu druhého, pokročilejšího závodu zpět na rok 2027. Předseda TSMC, Mark Liu, minulý měsíc oznámil, že odchází do důchodu v roce 2024, poté, co ve společnosti pracoval 30 let.

Očekává se, že jej nahradí současný generální ředitel a místopředseda společnosti C.C. Wei.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment