Faraday oznamuje plány na vývoj 64jádrového SoC na bázi Arm na technologii Intel 18A

chip technologie Intel Faraday

Faraday Technology Corporation, lídr v oblasti návrhových služeb ASIC a IP řešení, oznamuje svou spolupráci se společnostmi Arm a Intel v čele vývoje 64jádrového System-on-Chip (SoC) využívajícího technologii Intel 18A. Tento inovativní SoC hladce integruje Arm Neoverse Compute Subsystems (CSS) a poskytuje bezkonkurenční výkon a energetickou účinnost přizpůsobenou pro výstavbu škálovatelných hyperscale datových center, okrajové infrastruktury a pokročilých 5G sítí.

SoC na bázi Arm je navržen jako základní součást nadcházející platformy Faraday pro hodnocení SoC, jejímž cílem je umožnit zákazníkům urychlit vývoj serverů datových center, ASIC souvisejících s vysoce výkonnými počítači (HPC) a vlastních SoC. Platforma bude dále zahrnovat IP rozhraní z ekosystému Arm Total Design, což zajistí komplexní implementační a ověřovací proces pro technologii 18A. Tento integrovaný přístup je připraven zefektivnit průzkum architektury SoC v rámci toku předního návrhu, což v konečném důsledku zkrátí celkovou časovou osu vývoje čipu. Očekává se, že řešení bude k dispozici v prvním pololetí 2025.

„Jako partner pro designové služby ve společnosti Arm Total Design se Faraday strategicky zaměřuje na nejpokročilejší technologické uzly, aby splnily vyvíjející se potřeby budoucích aplikací,“ řekl Steve Wang, generální ředitel společnosti Faraday.

„Jsme nadšeni, že můžeme oznámit vývoj naší nové platformy SoC založené na Arm Neoverse využívající technologii Intel 18A. Toto řešení bude přínosem pro naše zákazníky ASIC a DIS (Design Implementation Service) a umožní jim urychlit uvedení nejmodernějších datových center a aplikací HPC na trh.“

„Pokrok v AI a šíření dat v celé infrastruktuře zdůrazňuje význam Neoverse CSS a potřebu ekosystému jako Arm Total Design k urychlení inovací,“ řekl Mohamed Awad, senior viceprezident a generální ředitel, Infrastructure Line of Business, Arm.

„Jsme nadšeni, že vidíme lídry v oboru, jako jsou Faraday a Intel, na špičkovém vývoji zákaznických křemíků na bázi Arm s jejich SoC založeným na Neoverse CSS, a těšíme se, jak tato inovace posune vývoj v datových centrech a aplikacích HPC.“

„Jsme potěšeni, že můžeme spolupracovat s Faraday na vývoji SoC založeného na Arm Neoverse CSS s využitím naší nejkonkurenceschopnější procesní technologie Intel 18A,“ řekl Stuart Pann, senior viceprezident Intel a generální ředitel Intel Foundry Services (IFS).

„Naše strategická spolupráce s Faraday demonstruje naše odhodlání dodávat technologické a výrobní inovace v celém globálním dodavatelském řetězci polovodičů, což pomáhá zákazníkům Faraday bezproblémově plnit přední světové standardy výkonu a výkonu pro návrhy SoC.“

Zdroj: faraday-tech.com

Obrázek: Pixabay

Související články

Leave a Comment