Tesla založila datové centrum v Číně

Tesla datacenter China

Tesla uvedla, že v Číně konečně založila datové centrum.

“Založili jsme datové centrum v Číně pro lokalizaci datových úložišť a budeme i nadále přidávat další lokální datová centra,” uvedla společnost v příspěvku na Weibo. “Všechna data generovaná z prodeje vozidel na čínském pevninském trhu budou uložena v Číně.”

Tento krok je reakcí na kritiku čínských úřadů. Čínská armáda údajně vyjádřila obavy, že kamera na vozidlech Telsa může být použita ke špionáži na citlivých místech, a nedávno vykázala vozidla z jejích komplexů. Automobily společnosti byly v posledních týdnech také údajně zakázány od jiných vládních úřadů.

Příspěvek společnosti Tesla uvedl, že je „poctěna, že může diskutovat s odborníky z oboru“ o nových pokynech pro zabezpečení automobilových dat v zemi. „Zabezpečení dat automobilu je velmi důležité. Společnost Tesla vyvine veškeré úsilí k implementaci správy zabezpečení dat automobilu a zajištění bezpečnosti dat.“

V dubnu Grace Tao, vedoucí komunikace a vládních záležitostí společnosti Tesla v Číně, uvedla, že společnost již ukládala místní data v Číně, aby vyhověla místním zákonům o kybernetické bezpečnosti. Ale toto bylo pravděpodobně v zařízení třetí strany; společnost uvedla, že nyní buduje vlastní datové centrum v Šanghaji.

“Tesla China je společnost, která zde sídlí a musí dodržovat všechny čínské zákony a předpisy,” řekla Tao na schůzce minulý měsíc. “Ve skutečnosti budou naše data velmi dobře chráněna. Čínská data budou uložena v Číně. “

Není jasné, zda datové centrum je stávající zařízení, které společnost obývá, nebo nové účelové.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment