University of Edinburgh vybrala pro nový superpočítač Atos

Castle Edinburgh

Společnost Atos byla vybrána, aby dodala superpočítač na univerzitu v Edinburghu. Francouzská technologická společnost poskytne univerzitě BullSequana XH2000, která přispěje k distribuovanému zařízení HPC využívajícímu Distributed Research Utilizing Advanced Computing (DiRAC). Nový systém pomůže komunitě DiRAC a umožní vědcům provádět výzkum částicové fyziky.

“Jsme potěšeni, že dodávka tohoto nejmodernějšího superpočítačového systému umožní naší vědecké komunitě v oblastech částicové fyziky, astronomie, kosmologie a jaderné fyziky provádět špičkový výzkum v široké škále témat,” řekl profesor Luigi Del Debbio, profesor teoretické fyziky na univerzitě v Edinburghu a vedoucí projektu pro nákup DiRAC-3 v Edinburghu. „Vybavení a odborné znalosti společnosti Atos posílí naši nabídku systémů HPC v modernizovaném zařízení DiRAC-3, posílí naši výzkumnou činnost a podpoří vzdělávání a školení našich studentů.“

DiRAC má systémy HPC hostované univerzitami v Edinburghu, Cambridge, Durhamu a Leicesteru, které podporují výzkum v oblasti částicové fyziky, astrofyziky, jaderné fyziky a kosmologie. Nový systém je součástí investice ve výši 20 milionů GBP (28,2 milionů USD), kterou provedl britský program pro výzkum a inovace (UKRI) World Class Laboratories, prostřednictvím rady pro vědecká a technologická zařízení (STFC), do modernizace zařízení DiRAC.

“Kromě poskytování vysoce schopného řešení hovoříme s Atosem o další hodnotě, kterou přinese, pokud jde o průmyslovou spolupráci a příležitosti pro zlepšení školení našich studentů, aby je připravili na kariéru jak v akademické sféře, tak v průmyslu,” řekl profesor Mark Wilkinson, profesor astrofyziky na univerzitě v Leicesteru a ředitel zařízení DiRAC.

Atos uvedl, že nový systém bude energeticky účinnější a využívá 100% vodou chlazené řešení společnosti Direct Liquid Cooling, které využívá teplou vodu až do 40 ° C (104 ° F).

Zdroj: datacenterdynamics.com

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment