Tesla staví datové centrum v Šanghaji

server room

Výrobce elektrických vozidel Tesla buduje datové centrum v čínské Šanghaji. Do konce června postaví v Číně zařízení pro místní ukládání dat ze svých automobilů.

Společnost Elona Muska údajně plánuje do konce června postavit nové zařízení, aby mohla zpracovávat údaje shromážděné z jejích vozidel v zemi. Specifikace zařízení ani umístění nebyly sdíleny. Po uvolnění pravidel společného podniku v Číně je společnost Gigafactory zcela ve vlastnictví společnosti Tesla, ale není jasné, zda je datové centrum provozováno s partnerem.

Zprávy pocházejí od Grace Tao, šéfky komunikace a vládních záležitostí společnosti Tesla v Číně.

Společnost Tesla dříve uvedla, že již ukládá místní data v Číně, aby vyhověla místním zákonům o kybernetické bezpečnosti, ale tato data byla pravděpodobně hostována v zařízení třetí strany.

“Tesla China je společnost, která zde sídlí a musí dodržovat všechny čínské zákony a předpisy,” řekla Tao. “Ve skutečnosti budou naše data velmi dobře chráněna. Čínská data budou uložena v Číně.“

Čínská armáda údajně vyjádřila obavy, že kamera na vozidlech Tesla může být použita ke špionáži na citlivých místech, a nedávno vykázala vozidla z jejích komplexů.

“Pokud Tesla používá automobily ke špionáži v Číně nebo kdekoli jinde, budeme zavřeni,” řekl Musk na vládním fóru v Pekingu prostřednictvím videokonference v březnu.

V roce 2013 byla společnost Coca-Cola podrobena kontrole čínské vlády poté, co se obavy z nově instalovaných GPS trackerů na jejích dodávkách mohly použít k mapování citlivých míst.

Čínská Gigafactory společnosti Tesla o rozloze 210 akrů se nachází v Šanghaji.

Zdroj: datacenterdynamics.com

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment