Novozélandská univerzita Waikato nainstalovala superpočítač Nvidia DGX A100, nejrychlejší AI systém v zemi

University of Waikato

University of Waikato nainstalovala nový superpočítač, o kterém říká, že je nejrychlejším AI systémem na Novém Zélandu.

Nainstalovaný společností Fujitsu, superpočítač je systém Nvidia DGX A100, který zabírá jednu čtvrtinu stojanu v hlavní serverovně univerzity.

“Tento počítač umožní našim vědcům zpracovat tato data během několika dní,” řekl profesor Albert Bifet. „Umožní jim to získat poznatky a pokročit ve výzkumu v nebývalém měřítku.“

Systém byl financován prodejem komerčních licencí softwaru WEKA, sadě softwarových nástrojů založených na prostředí Java pro strojové učení a těžbu dat, kterou skupina pro strojové učení na univerzitě vyvíjí již více než 20 let.

“Možnost využívat finanční prostředky od společnosti WEKA, která se ukázala tak úspěšná, je pro nás skutečnou výhrou,” uvedl profesor Bifet.

„Software WEKA koupilo několik velkých mezinárodních IT společností. Ukazuje úspěch a hloubku odborných znalostí, které zde máme, a umožnil nám reinvestovat zpět do naší skupiny.“

Jeden DGX A100 se skládá z osmi GPU A100 s celkem 320 GB paměti GPU (k dispozici je také systém 640 GB), duálních procesorů AMD Rome 7742 a 1 TB systémové paměti.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment